fbpx
Україна
Куди тепер звертатись українцям, щоб захистити свої права? Адже в Україні остаточно скасували паперову книгу скарг

7 жовтня в Україні офіційно набув чинності наказ Мінекономіки, який скасовує обов’язкове ведення паперової Книги відгуків та пропозицій.

Про це 16 жовтня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Обов’язковість їх ведення Кабмін скасував ще торік, але відповідну документацію підготував лише зараз. На радощах в Мережі дехто навіть показує. як демонстативно спалює ці книги, але не всі.

“Ми поки що зберігаємо ці книжечки в куточку нашого споживача. Чи користувався він попитом серед гостей, звичайно ні. Сьогодні рулять соціальні мережі та інтернет-майданчики”, – розповідається у сюжеті.

Сьодні на зміну паперовим книгам відгуків та пропозицій прийшли соціальні мережі.

Так, в Мережі будь то поганий чи хороший відгук – наврядчи видалиш. Клієнти пишуть все, як є, і їхнє повідомлення бачать у сотні більше людей, ніж в паперовій книзі. Тому до дописів у Інтернеті бізнес уважніший.

Наприклад, героїня сюжету Злата і місяця не відходила у взутті, яке придбала в одному із магазинів: пів підошви відклеїлося просто на роботі. Жінка  виклала у соцмережу свій відгук з відео, і магазин одразу зреагував.

“Мені сказали можна приїхати у будь-який зручний час. Я взяла чек і обміняла спокійно на нову пару. Тепер в мене така сама пара, але ціла”, – каже клієнтка магазину.

Хоча такий метод сучасний і дієвий, юридичної сили в питанні захисту прав споживачів він не має. Тепер потрібно від руки писати заяву на ім’я адміністратора або власника закладу, інформація є у кутку споживача.

Або ж іти вище.

Відповідно до чинного законодавства, споживач може скаржитися у орган контролю. Наприклад: Держспоживслужбу або на гарячу лінію зателефонувати, чи залишити онлайн повідомлення. Це буде підставою для проведення перевірки.

І тут є певна перевага для споживача, бо наразі діє мораторій на перевірки бізнесу, але якщо є скарги громадян, це підстава ігнорувати обмеження і перевірити діяльність підприємця.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. суворо заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, tva.ua

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page

facebook