fbpx
Економіка
Курс долара на 13 грудня введе українців у затяжну депресію

На четвер, 13 грудня, Національний банк України (НБУ) встановив такий офіційний курс долара США до гривні: 1 долар – 27,81 грн.

Таким чином, у порівнянні зі значеннями 12 грудня, курс долара підвищився на 10 копійок. Джерело

До цього курс гривні зміцнювався до долара протягом дев’яти днів. Втім, з минулого четверга, 6 грудня, “зелений” подешевшав на 16 копійок.

Раніше ми писали, що інфляція в листопаді була близькою до прогнозу, який опублікований у жовтневому Інфляційному звіті НБУ.

У НБУ зазначили, що показники базової інфляції і темпів зростання адміністративно регульованих цін компенсувалися низькими темпами зростання цін на сирі продовольчі товари.

Повідомляється, що незважаючи на незначні відхилення в темпах зростання цін по різних групах товарів в листопаді, прогноз споживчої інфляції на кінець року (10,1% р/р) залишається актуальним.

Читайте також: Погода на кінець тижня: стихія зіпсує плани українців

Прискорення зростання цін на кондитерські, макаронні і борошняні вироби компенсовано більш повільною динамікою цін на інші продукти.

Так, завдяки зниженню світових цін повільніше дорожчали молочні і м’ясні продукти.

Темпи зростання цін на непродовольчі товари теж трохи сповільнилися (4,4% р/р).

Так, за рахунок зміцнення обмінного курсу гривні протягом жовтня-листопада низькими темпами зростали ціни на побутову техніку та автомобілі, на одяг і взуття, – повідомили в НБУ.

facebook