Раніше діти росли, як трава. Згадую своє дитинство: школа, двір, іноді гуртки якісь, танці там чи в’язання. Батьки постійно на роботі.
Спілкування вистачало. Друзів багато було і по школі, і по дому. Постійно разом грали, хованки всякі, вибивали або чогось інтелектуальнішого, типу нинішніх квестів.
У батьків особливо нічого не просили, що куплять, щось куплять. Були, звісно, мрії, але не нав’язливі. Загалом все було добре.
Були правила, їхнє виконання, іноді покарання. Але не було відчуття, що ми особливо займалися. У дорослих було своє життя, у нас своє.
Нинішні діти інші. Вони сенс життя, зосередження всіх прагнень батьків. Я не говорю про всіх.
І зараз деякі живуть як і ми раніше, переважно малозабезпечені. А середній клас пишається. Школа не школа, гурток не гурток.
Нашій дитині все найкраще. Не дитина — а пуп землі.
Є в мене улюблена тітка. Їй уже добре за 60. Щойно вийшла на пенсію. Здоров’я у минулому. Один син.
Гарний хлопець, працьовитий, не балований. Доля занесла його в інше місто, де й одружився. На дівчинці, якій завжди давали найкраще. І хлопчик змінився.
Народили двох дітей. А зараз син вимагає, щоб мати приїжала до них: ,,Кидай все та приїжджай допомагати! Дітям потрібно до школи, на карате, англійську”.
Кидай, мамо, все своє життя, рідне місто, друзів, свій побут і тягнись на старості років, ходити за моїми дітками. Потрібно допомагати!
А то раптом ми за третім зберемося! Це як?!
Тітка поїхала, поки не назавжди. Квартиру ще продати треба. Ніби у гості. Син часто у відрядженнях.
Вона залишається з невісткою та дітьми. Та розмовляє з нею як із чужою людиною, яку змушена терпіти.
Хоче зняти їй квартиру, щоб йшла ночувати подалі.
Фото – авторське, ілюстративне.
Передрук без посилання на ibilingua.com заборонено.
Недавні записи
- Нас з сестрою ростила й виховувала тітка Ліда, мамина сестра. І ось тітки не стало. Ми сиділи якраз за поминальним столом, коли я зважилася розпочати цю розмову, обличчя моєї сестри вмить змінилося. Але я маю подбати про свою дитину і забезпечити її, як сестра не розуміє! Нині ми не спілкуємося. І так, я її розумію
- Моїй свекрусі всього 55 років, жінка в соку! Так ні ж, ломиться жити до нас, як свекра не стало, хоче аби я перед нею на задніх лапках скакала, подай-принеси. Вона втомилася, їй важко – втратила чоловіка, таке в країні коїться. Свою квартиру переселенцям хоче в оренду віддати і з нами грішми ділитися, чоловік в захваті від ідеї мами. Зарано ще вінки купувати, а вона зібралася! Краще би заміж ще вийшла. Готувати вона так і не навчилася, хіба що кілька дуже вже буденних страв страв: макарони, смажена картопля і яєчня, не більше. До прибирання ставиться за принципом «головне, щоб не як у свинарнику». От нащо це мені в моїй квартирі? Він хоче взяти кредит у банку та поміняти мою квартиру з доплатою на трикімнатну
- “Щоб їм добре було! Цим сходам!” – поскаржився якось Антон, прийшовши додому. Він був весь червоний і задиханий. А я знаю, що перед будинком у нас всього шість сходинок – шість, не двадцять і навіть не десять. – Любий мій, а скільки ти насправді важиш?, – прямо запитала я Антона. – Ну, знаєш, я вже давно не хлопчина…” – відповів він, прямуючи до ванни, а після до холодильника. Я дивилася на нього, як він плив у просторі, і мені здалося, що він якось округлився. Рад не рад Антон став на ваги
- Недавно свекруха зателефонувала, щоб до Миколая я її пофарбувала, бо вона йде на якийсь ювілей. – Як не можеш? То таке виходить, ніби ти рідній матері відмовила. Це ж твоя робота. – Так, робота, за яку я повинна отримувати гроші. А від вас і батончика за 15 гривень не отримаєш!, – не стрималася я вперше в житті. Після цього десь два дні зі мною свекруха не розмовляла, а недавно спитала, може я буду мати час дома, щоб її в порядок привести. І ви знаєте, в голові пролетіла така думка, щось та й з тим волоссям “зробити”
- До Люди я поїхала на перший поклик, бо обстановка дома зі свекрухою загострювалася. І власне, Валерій, чоловік моєї сестри, перевернув моє уявлення про сім’ю з ніг на голову. З самого ранечку він прокинувся, привів себе в порядок, приготував нам всім сніданок, кавусю і до кавусі. Після ми мило гуляли по місту. Я була під враженням. Але дома мене чекав “сюрприз”. По-перше, Олег нас навіть не зустрів. Їхали ми маршруткою, бо бензин дорогий. Але і це ще пів біди