fbpx

Китай буде дотримуватися нейтралітету щодо України і не піддаватиметься зовнішньому тиску — МЗС країни

У Китаї кажуть, що республіка сприятиме переговорам між Україною і Росією, аби якнайшвидше припинити бойові дії.

Китай відкидає всі обвинувачення, що лунають від інших країн на його адресу й не піддаватиметься тиску, який міжнародна спільнота намагається чинити на Пекін.

Про це заявив міністр закордонних справ КНР Ван І.

“Китай продовжуватиме виносити незалежні судження, засновані на суті самого питання, об’єктивним і справедливим чином. Ми ніколи не приймемо жодного зовнішнього примусу і тиску, і ми також виступаємо проти будь-яких необґрунтованих звинувачень та підозр на адресу Китаю”, — наголосив Ван І.

За його словами, Китай завжди підтримував мир в усьому світі і послідовно протистояв війні. Про це голова КНР Сі Цзіньпін сказав президенту США Джо Байдену під час їхньої останньої розмови.

Так, зокрема, Сі Цзіньпін заявив Байдену, що “всі сторони повинні спільно сприяти діалогу та переговорам між сторонами (війни в Україні – ред.), щоб якнайшвидше припинити бойові дії, уникнути жертв серед цивільного населення та запобігти гуманітарній кризі”.

Ван І наголосив, що позиція Китаю щодо війни в Україні “об’єктивна і справедлива, вона відповідає побажанням більшості країн”.

“Час доведе, що Китай, займаючи таку позицію, перебуває на правильному боці історії”, — наголосив глава МЗС КНР.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

You cannot copy content of this page