fbpx
Світ
Леонід Кучма розповів, якого саме ядерного удару може завдати путін і за яких умов. В словах експрезидента України щось є, він розповів про три сценарії, за яких така можливість існує

Леонід Кучма розповів, якого саме ядерного удару може завдати путін і за яких умов.

Експрезидент України вважає, що стратегічний удар практично неймовірний, а от з тактичним все складніше.

Нагадаємо, що президент росії володимир путін днями заявив, що ядерна війна не може бути розв’язана, адже у ній не буде переможців, але світ, тим не менше, не вірить його словам і побоювання зберігаються.

Ось і колишній президент України Леонід Кучма прокоментував ці ризики.

Зокрема, в інтерв’ю Бі-Бі-Сі Леонід Данилович поділився що загалом не вірить у те, що росія завдасть ядерного удару, але розповів про три сценарії, за яких така можливість все ж існує.

– Я виключаю застосування російського стратегічного потенціалу. Не вірю у це абсолютно. До стратегічної ядерної зброї держава може вдатися лише або при наявності реальної загрози самому своєму існуванню, або ж у відповідь на вже завданий удар, як таку собі “відплату з того світу”, – сказав Кучма. В жодному із цих випадків Україна не буде ціллю, адже такий удар може бути спрямованим лише проти США – у цьому полягає особливість розміщення та націлювання міжконтинентальних ракет.

Водночас Кучма заспокоїв, що США не вдарять першими, тож “відплата з того світу” не виглядає вірогідною.

Щодо застосування стратегічних ракет самими росіянами, то експрезидент України пояснив, що путін хоче жити і не наражатиме себе на удар у відповідь, адже спровокує ситуацію, яку в геополітиці описують терміном “гарантоване взаємне знищення”.

Третім сценарієм Кучма вважає застосування тактичної ядерної зброї. І саме такий розвиток подальших подій, на думку Кучми, не варто виключати.

Причина в тому, що без’ядерна Україна не зможе відповісти на такий удар росії, а це підживлює почуття безкарності, яким путін керується уже понад 10 років.

– Якщо стан речей на фронті буде загрожувати – ні, не існуванню чи безпеці росії, а виключно політичним позиціям путіна та стабільності його режиму, – то кремль може застосувати тактичну ядерну зброю, – поділився припущенням Кучма.

леонід Данилович висловив сподівання, що цьому можна запобігти за допомогою західних союзників.

– Я впевнений, що чітке попередження путіна з боку, наприклад, Сполучених Штатів, про військову відповідь на застосування ядерної зброї проти неядерної України також цілком здатне зупинити його, – зазначив колишній голова держави. Також він припустив, що таке попередження росія вже отримала.

– Всі кажуть, що після вторгнення росії світ вже не буде таким, як був. Так от, після застосування ядерної зброї його може не бути зовсім, – резюмував Кучма.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.