fbpx
Світ
Люди, які носять окуляри, дійсно розумніші: це не міф

Вчені проаналізували генетичні дані понад 300 000 людей у ​​віці від 16 до 102 років.

Весь час існував стереотип, що люди з поганим зором більш здібні, ніж ті, хто має відмінний зір. Але останнє дослідження показало, що насправді це не стереотип.

Вчені з Единбурзького університету знайшли прямий зв’язок між інтелектом і поганим зором, провівши найбільше світове генетичне дослідження когнітивних функцій.

Вони проаналізували генетичні дані понад 300 000 людей у ​​віці від 16 до 102 років з Австралії, Європи і Північної Америки.

Читайте також: ЯК ЗБЕРЕГТИ СІМ’Ю І КОЛИ КРАЩЕ РОЗЛУЧИТИСЯ: ПОРАДИ ЕКСПЕРТА

Учасники дослідження повинні були пройти різні тести на мислення, результати яких дозволили скласти загальну оцінку когнітивних здібностей.

Люди, які мали кращі результати в тестах, на 30% частіше мали поганий зір, на відміну від тих, хто погано здав тести.

Дослідження також показало зв’язок між когнітивної здатністю і генами, які, як відомо, відповідають за серцево-судинне здоров’я.

Більш того, команда вчених виявила 148 генів, пов’язаних з такими навичками мислення, як пам’ять, швидкість розумова обробка і орієнтація в просторі. Про 58 з них ніколи не було відомо.

Вчені стверджують, що результати дослідження можуть допомогти зрозуміти зниження когнітивних функцій і попередити розвиток деменції.

Джерело.

facebook