fbpx
Суспільство
Як зберегти сім’ю і коли краще розлучитися: поради експерта

Розлучені чоловіки і жінки не піддаються осуду громадськості. Розлучення давно став звичним і простим з точки зору формальностей процесом.

Напевно тому сімейні пари при перших труднощах часто вважають за краще відразу подати заяву в ЗАГС, не намагаючись зберегти шлюб. А тим часом в більшості ситуацій врятувати відносини можна. І навіть потрібно.

Головне – знати, як зберегти сім’ю і коли краще розлучитися, розповідає Ярослав Самойлов, експерт психології відносин.

Коли варто рятувати шлюб і як це зробити

На підставі власних спостережень і досвіду моїх учениць, я виділив кілька найбільш поширених сценаріїв. Якщо я щось упустив, пиши в коментарях, розберемо ситуацію окремо.

  • Вам заважає третій

Сварки в вашій родині виникають із завидною регулярністю. Ти стала помічати, що всякий раз перед черговим скандалом ти або він спілкуєтеся з якимось “сірим кардиналом”. В його ролі може виступати його або твоя мама, сестра, подруга.

Твоя мама живе разом з вами і постійно вказує тобі на його недоліки? А може подруга, яка сама не може побудувати щасливі відносини з чоловіком, з заздрощів налаштовує тебе проти чоловіка? Ця людина свідомо чи ні провокує проблеми у ваших стосунках.

Що робити?

Прийняти той факт, що проблеми у ваших стосунках виникають саме через “сірого кардинала” і мінімізувати його вплив на вас. Почніть жити окремо від мами.

Читайте також: ЯК В УКРАЇНІ ЗРОБИТИ КОЖЕН ЧЕТВЕРТИЙ ПОХІД ДО ЛІКАРЯ АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНИМ

Пропускай повз вуха коментарі сестри про твого чоловіка. Перестань спілкуватися з заздрісною подругою.

  • Відсутня iнтuмнux відносин

Прострочення по подружньому боргу перевищила всі можливі ліміти. Ти вже й забула, коли востаннє у вас був iтuм. Чоловік не проявляє до тебе інтересу. Ти розумієш, що не хочеш його як чоловіка.

Мимоволі закрадається думки про те, що порізно вам буде краще. Але при цьому всі інші аспекти ваших відносин вас обох повністю влаштовують.

Що робити?

Перестаньте вважати один одного рідними людьми – ви не кровні родичі, а чоловік і дружина. Здійсніть візит в cekc-шоп. Спробуйте ігри. Поділіться фантазіями один одного і здійсніть їх. Якщо не допомагає – запишіться до лікаря .

  • Сама придумала – сама образилася

Ти чекаєш від чоловіка вчинків, які придумала в своїй голові. Але не говориш йому про це. Чоловік не підозрює про те, що ти вже два місяці чекаєш, коли він стане мультимільйонером, звозить тебе на Балі, приб’є полку на кухні.

Він не виправдовує твоїх очікувань. Ти нещасна. Він не розуміє, що відбувається, втомився бачити твоє незадоволене обличчя. У повітрі пахне розлученням.

Що робити?

Завжди прямо говори чоловікові, чого ти від нього хочеш. Ми не вміємо читати думки і не розуміємо натяків. Але зробимо все, щоб на обличчі коханої жінки знову з’явилася усмішка.

Тверезо оцінюй можливості свого чоловіка. Якщо він працює менеджером середньої ланки в компанії “Бетон Комплекс”, не чекай, що через пару місяців його покличуть на посаду топ-менеджера IBM.

Але при цьому не забувай, що його успіх багато в чому залежить саме від тебе. Якщо ти навчишся концентрувати і спрямовувати свою жіночу енергію, твій чоловік зможе гори перевернути.

  • Загризла битовуха

Кожен день схожий один на одного. Ти з ранку до вечора зайнята домашніми справами. Він щодня допізна на роботі. Увечері ви обмінюєтеся парою сухих фраз, після чого йдете “в онлайн”, сховавши кожен в свій гаджет.

Через кілька місяців такого життя ти розумієш, що вам нема про що поговорити. Тобі не вистачає романтики і яскравих емоцій, і здається, що єдиний спосіб знову відчути себе живою – розлучитися.

Що робити?

Вимкніть телефони і знову почніть спілкуватися. Цікався, як пройшов його день. Але не для “галочки”, а дійсно прояви інтерес до його життя поза домом.

Запроси його на побачення, влаштуй романтичну вечерю, організуй спільну відпустку.

Придумайте спільне хобі. Урізноманітніть своє iтuмнe життя.

  • Змінив, але розкаявся

Ти дізналася про його зраду. Він клянеться, що це було всього один раз, що любить тільки тебе і не хоче втрачати. Він готовий на все, щоб ти його пробачила.

Тобі дуже боляче і прикро. Ти думаєш, що більше ніколи не зможеш йому довіряти, але при цьому розумієш, що все ще любиш його.

Що робити?

Постарайся зрозуміти, чому він змінив. Абсолютного зла не буває – в зраді зазвичай винні обидва. Швидше за все він чогось не отримує від тебе, тому вирішив шукати це на стороні.

Переступи через вражене самолюбство і образу. Пошукай причину зради в собі. Це займе багато часу і душевних сил, але в підсумку ви почнете краще розуміти один одного.

Коли краще розлучитися

Парадокс, але жінки зазвичай більш охоче терплять те, з чим миритися ні в якому разі не варто. У той же час в ситуаціях, описаних вище, вони досить швидко вирішуються на розлучення.

Отже, коли ж краще відразу розлучитися.

  • Він – ніщеброд

Ти працюєш на двох роботах, а твій благовірний не прикладає жодних зусиль, щоб заробляти більше (якщо взагалі працює). Його влаштовує поточний стан справ, він ні до чого не прагне, не розвивається.

  • Ти йому байдужа

Ти постійно йдеш на компроміси, а він не бажає ні на йоту відмовлятися від своїх принципів заради тебе. Він ніколи не враховує твою думку, не цікавиться твоїм життям. Йому все одно, що ти відчуваєш.

Можливо, він навіть не приховує те, що регулярно зустрічається з коханкою. Єдина причина, чому він з тобою – зручність. Або ж він не хоче йти з-за дітей.

  • Його поведінка негідна чоловіка

Він постійно принижує тебе, б’є або загрожує побоями. Він – негідник і не гідний носити ім’я чоловіка. З таким не варто залишатися ні хвилини. В тому числі, заради дітей. Навіть більше, саме заради дітей, потрібно бігти від нього якомога швидше.

  • Все залежить від тебе

Відносини будують двоє, але саме жінка створює “погоду в домі”. Від твого внутрішнього стану залежить, наскільки щасливою буде ваше сімейне життя.

Жінка, яка постійно працює над собою, розвиває свою жіночність, завжди отримує від свого чоловіка то, чого хоче. Тому що вона знає, як правильно просити, коли заявити про свої почуття, а коли краще промовчати.

Якщо у вашому шлюбі є любов і взаємоповага, будь-які труднощі можна подолати, приклавши трохи зусиль. Головне, не здаватися при перших же труднощах.

Але якщо ти відверто нещасна в шлюбі, не бійся розірвати болючі відносини і почати нове життя. Ти – набагато сильніше, ніж думаєш. Ти зможеш все і навіть більше. Я вірю в тебе.

Джерело.