fbpx

Магазини одягу в Україні почали розпродажі завчасно

Магазинам з продажу одягу, взуття та ювелірних прикрас виявилося непросто розпродати свої літні колекції. Причина – прохолодна погода, яка змусила покупців відкласти покупку літніх речей в довгий ящик.

Cтимyлювати споживачів вдалося за допомогою розпродажів, які в цьому році стартували на два тижні раніше. Розмір знижок залишився не змінився в порівнянні з минулим літом.

У минулому році розпродажі в багатьох магазинах стартували з 15 липня, в цьому – з 1 липня, розповідає директор з маркетингу ТЦ Sky Mall Юлія Ванченко. “Це пов’язано з прохолодною погодою цього літа”, – пояснила вона.

Споживачі, як правило, набагато охочіше купують теплі речі – від кофт до пуховиків, а на майках і сукнях можуть економити. На початку літа неохоче купували і літнє взуття, підтверджує директор мережі ССС Максим Кінаш. Але кілька спекотних днів, за його словами, дозволили змінити ситуацію і покупці все ж зважилися на нові босоніжки або легкі туфлі.

“Погода впливає навіть на продаж прикрас: занадто прохолодна або спекотна призводить до відтоку покупців. Наприклад, в червні і липні продажі в київських магазинах скоротилися приблизно на 20% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року”, – розповідає директор мережі магазинів Zarina Катерина Нетовкина.

Погода впливає навіть на продаж прикрас: занадто прохолодна або спекотна призводить до відтоку покупців

Знижки торгових мереж в нинішньому році виявилися традиційними. Магазини спочатку знизили товар на 30%, потім 50% і готуються опустити цінники до 70% від початкової вартості товару. Такі ж акції вони проводили і в минулому році. Максимальні знижки поширюються не на всі моделі в магазинах, говорить Кінаш.

Але навіть незначних цінових поступок виявилося досить, щоб повернути покупців в магазини. “Покупці як і раніше звертають велику увагу на цінові акції. Цей інструмент активно використовують роздрібні магазини”, – розповідає директор компанії Балтика Україна (Monton, Mosaic) Максим Чечелев.

Читайте також: ХТО НЕ ВСТИГ — ТОЙ СТАНЕ СТУДЕНТОМ НАСТУПНОГО РОКУ

І покупці готові витрачати більше. У червні індекс споживчих настроїв українців склав 59,4 – на 1,4 п. Вище в порівнянні з травнем, йдеться в дослідженні GfK Ukraine.

Активність покупців дозволила торговим центрам вперше за три роки підвищити орендні ставки. “Вони збільшилися в середньому на 15%, а для одного з наших франчайзингових партнерів – вдвічі”, – розповідає Катерина Нетовкина.

За даними консалтингової компанії UTG, середня місячна орендна ставка в червні склала 33 долари за квадратний метр, а вакантність площ – 4,5%. Хороші показники роботи можуть привести до чергового підвищення ставок ставок взимку, побоюються на ринку.

Джерело.

You cannot copy content of this page