fbpx
Україна
Мама чотирирічного Сашка, якого шукала вся Україна, розповіла, як пережила втрату синочка. Лілія Ребрик все інтерв’ю не могла втримати сліз

Мама чотирирічного Сашка, який став однією з перших жeртв повномасштабної війни Росії проти України серед дітей, Ганна Яхно, дала інтерв’ю, в якому поділилася подробицями непоправного дня і розповіла, як переживає свою втрату. Розмова вийшла настільки теплою, чуттєвою та зворушливою, що ведуча “Ранку з Україною” Лілія Ребрик майже не переставала плакати всі 20 хвилин ефіру.

Ганна зізналася, що тривалий час майже ні з ким не спілкувалася, бо їй було дуже важко прийняти відхід сина. Проте потім зрозуміла, що не може мовчати і мусить воювати на своєму фронті – говорити всьому світові про вчинки російських окупантів в Україні.

Як йдеться в сюжеті, перед початком війни чотирирічний Сашко перебував у бабусі в селі Сухолуччя Вишгородського району Київської області. Через запеклі бої та підірвані мости евакуюватися звідти не було змоги. 10 березня, коли в Сухолуччя зайшла важка техніка РФ, сусіди запропонували перебратися на протилежний берег Київського водосховища на двох моторних човнах.

Дорогою Сашко з бабусею потрапили під обcтріл. У результаті човен перекинувся, бабуся пoтoнула, а хлопчик зник. До пошуків дитини долучилася вся Україна. Та через три тижні сім’я дізналася, що Сашка вже немає серед живих.

“У мене немає слів, які можуть описати горе, що зараз коїться в нашій країні, і весь бiль, який є в моїй душі. Всі ці 26 днів була неймовірна надія, величезна кількість людей вірила разом зі мною, це давало сили. Але маленький сумнів був… Мабуть, Сашко так довго ховався, щоб я трохи до цього звикла”, – вважає мама хлопчика.

Ганна розповідає, що пережити втрату їй допоміг коханий чоловік, небайдужі українці, а також спеціалісти, до яких вона зверталася, – психолог та психіатр. Жінка нині займається волонтерством і завела собаку, який народився в день, коли вона пoхoвала маленького Сашка.

“Я намагаюся знайти спокій у душі. Куди б я не поїхала, все одно беру туди себе. Байдуже, де я, треба налаштовуватися на те, що треба шукати нові сенси і бути корисною. Сашко віддав своє життя недарма. І якщо так вийшло, що ця історія захопила весь світ і весь світ плакав разом зі мною, нехай він буде амбасадором (миру і допомоги). Я думаю про багато проєктів і знаю, для чого це роблю. Він (син) допомагає мені”, – поділилася жінка, додавши, що вважає синочка своїм ангелом.

За словами Ганни, Сашка любили всі, це була неймовірна дитина. Його народження стало сенсом життя для членів усієї родини. Хлопчик обожнював тварин, людей і дитячі машинки.

Ведуча Лілія Ребрик, яка сама має двох дітей, зізналася, що настільки розчулилася і перейнялася історією Сашка та його мами, що добу після інтерв’ю не могла зібратися з думками.

“Я болісно переживаю відхід у вічність кожної людини у цій війні, але за дітей у мене болить найпекучіше. І такі інтерв’ю мені даються найважче. Я плачу досі, згадуючи нашу розмову, я від усього серця бажаю вам навчитися жити далі, витримати і вистояти, попри цю страшну діру в серці”, – звернулася Ребрик до Ганни Яхно в своєму Instagram.

Фото – скріншот з відео

You cannot copy content of this page