fbpx
Суспільство
Ми можемо збільшити частку предметів у школах, які навчають на мові нацменшин, – Гриневич

Міністр освіти та науки Лілія Гриневич не відкидає того факту, що в Україні можуть збільшити кількість предметів, які вивчають на мові нацменшин. Однак для цього має бути об’єктивне обґрунтування.

Таку заяву вона зробила після зустрічі з міністром національної освіти Румунії Лівіу Мар’ян Поп, передають “Українські Новини”.

Читайте також: БАТЬКО ЗAКAТYВAВ 3-РІЧНОГО ХЛОПЧИКА

“Я допускаю, що ми можемо обговорювати, якщо у нас будуть відповідні підстави для цього, збільшення частки предметів, яким можуть навчати на мовах національних меншин”, – заявила Лілія Гриневич.

Зокрема йдеться про можливе розширення кількості предметів на різних етапах навчання.

У той же час міністр зазначила, що для цього має бути об’єктивне обґрунтування.

Відповідно до прийнятої редакції закону про освіту, з вересня 2018 року дошкільна і початкова освіта зможе здійснюватися мовою нацменшини при паралельному вивченні державної мови.

Нагадаємо, що міністр готує уточнення щодо мови викладання в українських школах, адже нова освітня реформа в Україні викликає хвилю обурення в сусідніх країнах.

Зокрема, глави МЗС Угорщини, Болгарії, Румунії і Греції підписали листа українському колезі Павлу Клімкіну, в якому висловили занепокоєння щодо цього закону про освіту.

 

facebook