fbpx

Мій брат – багата людина: особняк – цілі хороми, машина. Там такі статки, що нам і не снилося! А мені довелося вигадати навіть, чим моя мама має заробляти на пенсії. аби прожити. Знаєте, просто людини, ближчої за маму, у мене ніколи не було і не буде. Зараз їй уже 60, і я не знаю, чи витримає вона, коли дізнається, що її син хоче подати до суду на її дочку. Це ж треба, брат проти сестри! І все через мамину квартиру – він не може залишити її у спокої, таке почалося!

Людини, ближчої за маму, у мене ніколи не було і не буде. Зараз їй уже 60, і я не знаю, чи витримає вона, коли дізнається, що її син хоче подати до суду на її дочку. Це ж треба, брат проти сестри!

Семена я вже, мабуть, років шість не бачила. Живе далеко, рідко дзвонить до мами і не їздить. А все тому, що мама вирішила переписати спадок на мене одну, а йому нічого не залишити. Знаю, звучить несправедливо, але не все так однозначно.

З мамою я по-справжньому зблизилася лише після закінчення університету, коли брат виїхав на заробітки. До тог моменту ми жили втрьох: мама, Семен і я. Батько залишив нас, коли ми з братом були зовсім малі, завіявся вітром в полі і ніяк не допомагав грошима.

Через це мама з ранку до ночі пнулася на двох роботах, повністю посадила собі здоров’я. Але вона ніколи в цьому не звинувачувала нас і дала нам все необхідне, щоб ми отримали гарну освіту.

Зараз я орендую квартиру в сусідньому від неї районі, а Семен поїхав років 10 тому: спочатку до Європи на заробітки, потім повернувся, одружився і збудував будинок. Словом, у нього в житті все склалося, навіть діти вже підростають.

Мама ж так і працювала на двох роботах, навіть коли брат поїхав від нас. Він автомеханік і пристойно заробляв спочатку у Польщі, потім у Німеччині і Нідерландах. Я це знала, бо стежила за його соціальними мережами: їздив відпочивати до теплих країн, міняв машини, жив для себе.

Мама цього всього не бачила, оскільки не веде сторінки в Інтернеті, просто знала, що у сина все добре за його і моїми розповідями. Але до нас він завжди приїжджав чомусь з порожніми руками. Казав, що скучив дуже і все.

Час минав, і у мами почалися серйозні проблеми зі здоров’ям. Було дуже складно умовити її вийти на пенсію, але навіть вона розуміла, що у 60 їй вже не по силам навіть одна робота.

Коли мама вийшла на пенсію, Семен не поспішав її зайвий раз провідати чи запропонувати якусь допомогу. Та вона й сама ні про що його не просила. Але дуже соромилася своєї маленької пенсії, якої ледь вистачало на продукти і комуналку.

Мої гроші мама також брати відмовлялася. Тоді в мене виникла ідея. Раніше мама захоплювалася в’язанням і вишивкою, у неї це дуже гарно виходить: у нас на стінах висять її вишиті панно. А в дитинстві мама часто шила мені простенькі літні сукні, могла заштопати будь-яку річ так, що ніхто і не помічав латки.

Я бачила кілька проектів в інтернеті, де молоді підприємці шукають старших майстринь, надають їм усі необхідні матеріали, а потім продають на інтернет-платформах їхні вироби за чималі гроші. Через кілька місяців пошуків та розпитувань друзів-маркетологів я нарешті знайшла потрібний контакт, і вже за тиждень мама відправила поштою перший светр.

Моєму щастю не було меж: мама зайнята приємною справою і за гроші більше не переживає, підробіток спокійний, без перенапруження.

Так ми провели останній рік: вона в’язала, я її часто відвідувала. Згодом хобі стало приносити їй ті ж гроші, що й робота, а часу витрачала вона на це менше. Тільки здоров’я мами дуже турбувало і турбує і зараз.

Напевно, тому мама вирішила перестрахуватися і написати заповіт зараз, хоча я, зізнаюся чесно, вважаю, що їй ще жити і жити, шити і шити.

І со коли цю новину дізнався Семен – отут і почалося. Мама згадала про це в телефонній розмові, коли він поцікавився, як вона живе.

Для мене не було сюрпризом, що вона вирішила залишити мені все своє майно. Я твердо вирішила доглядати маму і будинок до її найглибшої, дасть бог, старості.

Крім того, у брата все, він має заможна життя: великий особняк, дві машини, є бізнес, відкритий на зароблені в Європі гроші. Тому ми з мамою й подумати не могли, що він так обуриться.

Того вечора він багато поганого наговорив і про маму, і про мене, неприємних слів. Що мама нічого йому в дитинстві не дала і навіть коли її не стане – не дасть. І що я не просто так в’юсь навколо неї, а все заради її квартири та заощаджень.

Хоча я знаю, що у мами немає ніяких великих заощаджень. Та й квартира, вибачте, двокімнатна хрущовка на околиці міста, яку не порівняти з хоромами брата.

І так мені сумно і прикро за маму та себе. Адже мама все своє молоде життя тільки й робила, що нас піднімала: так і роки пролетіли. А він навіть жодного разу не запитав, чи потрібна їй допомога. Дзвонив тільки за потребою або у великі свята, а відвідував і того рідше.

Але найгірше те, що він заявив, мовляв, мама йому тепер не рідня і навіть на прощання з нею він не прийде. Сказав, що обов’язково оскаржуватиме її рішення і знайде спосіб «відновити справедливість».

І мене, і маму він додав до чорного списку в телефоні, тож йому тепер ні додзвонитися, ні дописатися. Та мені й не хочеться, якщо чесно. А ось мамі дуже погано, вона переживає й хвилюється.

Вона намагається весь час Семена якось виправдати: що він багато працює, що маленькі діти у нього, аж троє – це важко, що в нього було бідне і нещасливе дитинство. Але я не можу її в цьому підтримати, бо такі слова сказати міг лише останній негідник.

Ми ніколи не були близькі з ним, а тепер я розумію чому, адже брат виявився дуже черствою і корисливою людиною. Не знаю лише, як втішити маму, адже їй зараз протипоказано дуже хвилюватися. Що робити, як підтримати рідну матусю?

Допоможіть порадами!

Передрук без посилання заборонено.

Фото ілюстративне, авторське.

You cannot copy content of this page