fbpx
Суспільство
Мобільні оператори розповіли, коли запустять Mobile ID в Україні: вартість нової послуги

Вартість нової послуги поки що залишається під питанням. Поява Mobile ID в Україні пророкують ще з 2015 р В кінці 2017 році одна з мобільних компаній нарешті запустила послугу в пілотну експлуатацію.

Mobile ID – це послуга операторів мобільного зв’язку, яка дозволяє здійснювати електронну ідентифікацію особистості для отримання різних електронних послуг.

У компанії “Київстар” відзначають, що повномасштабний запуск Mobile ID буде з 1 червня цього року. Впровадити цю послугу найближчим часом планують і компанії “Vodafone” і “Lifecell”.

Представники “Vodafone” відзначають, що вони технічно готові до запуску послуг на базі Mobile ID, але запуск повинен бути підкріплений сертифікацією рішення. У компанії “Lifecell” відзначили, що продукт запустять після результатів внутрішнього тестування.

Читайте також: ГРОЙСМАН ВІДЗНАЧАЄ СВІЙ ЮВІЛЕЙ: ДОСЯГНЕННЯ ПРЕМ’ЄРА

“Наші співробітники почнуть використовувати Mobile ID для підпису документів уже в першому кварталі, за результатами внутрішнього тестування плануємо запускати комерційний продукт”, – пояснять мобільний оператор.

Що стосується вартість підключення Mobile ID, тут поки що немає точних розрахунків. Справа в тому, що в світі є два підходи до оплати Mobile ID: оператори встановлюють додаткову щомісячну абонплату, або ж гроші стягуються за кожну транзакцію.

“Вартість послуги залежатиме від того, наскільки часто абонент планує користуватися послугою (ідентифікація на різних державних і комерційних сайтах, а також підпис документів), але в будь-якому випадку вона буде доступною для українських громадян”, – зауважили представники компанії “Lifecell”.

Джерело.