fbpx
Політика
Мовне питання в Україні: Порошенко чітко пояснив позицію держави

Президент України Петро Порошенко збирається підписати указ про програму зміцнення державного статусу української мови на 10 років. Про це голова держави заявив на церемонії вручення Національної премії імені Тараса Шевченка.

“Найближчим часом я підпишу указ про розробку, можливо, десятирічну програму вкорінення і зміцнення державного статусу рідної української мови”, – повідомив Порошенко.

Президент зазначив, що він відмовився оголосити 2018 рік роком української мови, бо 12-ти місяців, на думку Порошенка, “занадто мало”.

“Впродовж останніх місяців мені надійшло багато звернень, в тому числі від кола дуже почесних людей, із закликом оголосити 2018 рік – роком української мови.

Скажу прямо, я не буду цього робити. Чому? Абсолютно очевидно, що року занадто мало. А що в 2019 році ми будемо робити? Забудемо про українську мову? Року занадто мало, щоб надолужити все те, що внаслідок колоніальної політики втратила українська мова”, – пояснив Порошенко.

При цьому Порошенко підкреслив, що мовне питання не можна піднімати в ході виборчих кампаній.

Читайте також: НОВІ ПОХОРОННІ ПРАВИЛА ВСТУПАЮТЬ В СИЛУ: РОДИЧІ БУДУТЬ ЧЕКАТИ ТИЖНЯМИ. ДЕ ЗБEPIГАТИ ТIЛO – НЕВІДОМО

“Мова має об’єднувати, а не роз’єднувати державу. Ми не маємо права дати пас п’ятій колоні і отримати від цього хоча б найменшу вигоду на майбутніх президентських, парламентських і місцевих виборах”, – сказав Порошенко.

Президент також підкреслив, що держава не має права регламентувати мову спілкування громадян.

“Як голова держави, як активний учасник процесу розвитку української політичної нації дбаю про те, щоб наші законодавчі ініціативи залишали широкий простір для реалізації прав тих громадян України, рідною мовою або мовою спілкування яких є кримськотатарська, російська та інші мови.

Також очевидно, що влада ніколи не буде втручатися в приватну сферу і жодним чином не буде регламентувати мову міжособистісних комунікацій”, – запевнив Порошенко.

Джерело.

Related Post