fbpx
Україна
МОЗ підготувало нові карантинні заходи для міст України. Йдеться про посилення обмежень в роботі певних установ і проведенні масових заходів

МОЗ підготувало нові карантинні заходи для міст України. Йдеться про посилення обмежень в роботі певних установ і проведенні масових заходів.

Міністерство охорони здоров’я України попередило про підготовку посилення карантину з метою протидії поширенню в країні епідемії.

Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив в ефірі телеканалу “Інтер” під час ток-шоу “Світ або війна”, увечері в п’ятницю, 9 жовтня.

“Ви бачите, що зараз відбувається в країнах європейських? Вони переходять до більш жорсткого режиму. Ми теж зараз розглядаємо додаткове певне карантинне обмеження, але, звичайно, без застосування будь-яких локдаунів”, – сказав Степанов, зазначивши, що мова йде про можливе більше обмеження роботи певних установ чи про обмеження проведення масових заходів.

За словами міністра, важка ситуація спостерігається відразу в декількох областях України: “Вже місяць у нас в лідерах Харківська область, Одеська область, Сумська область, Хмельницька область, звичайно, місто Київ.”

“Трохи стабілізувалася ситуація на західній Україні. Це Львівська область, Закарапатська, Тернопільська, Чернівецька, там все ж ситуація зупинилася на певних таких цифрах”, – додав Степанов.

При цьому, міністр запевнив телеглядачів, що апаратів штучної вентиляції поки що вистачає: “У нас апаратів ШВЛ зараз використовується 8% від загальної кількості. З понад 4300 апаратів сьогодні на ранок задіяно 411 апаратів ШВЛ. Я думаю, вже треба припиняти ці розмови, що у нас не вистачає апаратів ШВЛ”.

“Що стосується кисню. У нас в країні на сьогоднішній день шістнадцять компаній, які поставляють медичний кисень”, – додав міністр.

За його словами, Кабмін прийняв нову постанову про виділення 572 млн гривень, “які підуть як субвенція в регіони саме для централізованої розводки кисню в медзакладах і покупці кисневих концентраторів”.

Примітно, що за пару годин до цих заяв глави МОЗ, прем’єр-міністр Денис Шмигаль закликав місцеву владу в Києві, Сумах і в Харкові посилити карантин.

Нагадаємо, у четвер, 8 жовтня, Степанов виступив зі зверненням до українського народу, повідомивши, що лікарні по країні заповнені вже на 57%.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. суворо заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

facebook