fbpx
Економіка
“Муніципальна няня”: як працює проект підтримки батьків

В Україні з вересня 2018 го батьки при виписці з пoлoгoвого будинку безкоштовно отримують “пакет малюка”. Джерело

Це набір необхідних речей для перших місяців життя немовляти. З лютого 2019 го його перелік планують розширити.

В цьому році з 1 січня уряд запустив ще один вид соціальної підтримки – “муніципальна няня”. Це додаткова грошова допомога від держави новоспеченим батькам, відзначають в Мінсоцполітики.

Яка мета проекту “муніципальна няня”?

Головна мета – це підтримка українських сімей, в яких нapoджуються діти. Кошти на послуги няні виплачується незалежно від того, чи виходить мама на роботу, або залишається в декретній відпустці.

Допомога від держави зможуть отримати 25 тис. cімей.

Скільки щомісяця отримуватимуть батьки?

На програму в держбюджеті на 2019 рік уряд заклав 500 млн грн. Щомісяця держава буде виплачувати сім’ям тисячy шістсот двадцять шість грн. на відшкодування послуг няні. Ця сума дорівнює прожитковому мінімуму на дітей до 6 років.

Компенсацію надаватимуть управління соціального захисту населення в кінці кожного місяця. Її розмір автоматично щорічно будуть перераховувати в відповідно до прожиткового мінімуму.

Сім’ї, які захочуть скористатися послугами муніципальної няні, отримувати і надалі гроші на дитину. Також жінки не втратять право на декретну відпустку.

Як можна отримати компенсацію витрат на няню?

Щоб отримати гроші, батькам потрібно самостійно знайти няню і укласти з нею офіційний договір про працевлаштування. Нотаріальне завірення не потрібно, додають в уряді.

Після цього необхідно подати документи до відділення соцзахисту за місцем проживання.

Також потрібно додати копію договору з нянею, свідоцтво про нapoдження дитини, копію сторінок паспорта мами, підтверджуючі документи про оплату послуги няні. В останньому йдеться про виписку з банківського рахунку, розрахункову квитанцію.

Читайте також: Погода на найближчі дні: на зміну морозам прийдуть інші неприємності

Які переваги держпроекту для нянь?

Він передбачає підтримку жінок працездатного віку, які працюють нянями. Раніше їх рідко оформляли на роботу офіційно. Така тіньова зайнятість була невигідна для тих, хто ще не досяг пенсійного віку.

Зокрема мова йде про жінок, яким до виходу на пенсію залишилося 5 і більше років. Держава пропонує офіційне працевлаштування, щоб вони могли збільшити страховий стаж.

Жінка, яка хоче офіційно працевлаштуватися в сім’ї по догляду за дітьми, повинна оформитися як фізична особа підприємець. Далі відкрити рахунок в банку. Туди будуть нараховувати її зарплату.

Щомісяця няня буде платити податок 500 грн – 5% від суми доходу. Також єдиний соціальний внесок – 816 грн. Це взагалі 1319 грн. У той же час у великих містах заробітна плата няні коливається від 8 до 10 тис. грн.

Крім того, при оформленні на роботу, няні зможуть претендувати на отримання житлової субсидії.

Адже офіційно безробітні громадяни мають право на допомогу за умови сплати ЄСВ. У разі відкриття ФОПа єдиний соціальний внесок сплачується щомісяця.

Які ще переваги програми “муніципальна няня” для сімей?

Це “страхування” сімей від недобросовісних нянь. Офіційне оформлення – це гарантія для обох сторін.

Няня отримає офіційну заробітну плату і збільшення страхового стажу. Батьки – гарантію, що дитина в надійних руках.