fbpx

Ми з чоловіком і дітьми вже 8 місяців у передмісті Лондону, і рідні з україни часто запитують про життя у Великій Британії. Похмура погода, англійська стриманість та консервативність, любов до традицій, чай із молоком та вівсянка на сніданок – все це тепер у нас є. А України нема. Але багато не правди, ну ось взяти хоча б це. Виховання та навчання дітей взагалі дивина

Ми з чоловіком і дітьми вже 8 місяців у передмісті Лондону, і рідні з україни часто запитують про життя у Великій Британії. Похмура погода, англійська стриманість та консервативність, любов до традицій, чай із молоком та вівсянка на сніданок – все це тепер у нас є. А України нема. Поки що, але ми сподіваємося повернутися після настання миру!

Ми, як і багато українців з початку повномасштабного рф вторгнення, знайшли притулок саме у цій країні і вже трохи зрозуміли риси характера британців.

Всі англійці дуже акуратні і педантичні. Майже у кожному будинку, у кожній шафі – ідеальний порядок. Чистота та затишок займають перше місце у способі життя англійського народу. Все має бути бездоганно і сяяти чистотою.

Британці не люблять спонтанні зустрічі, що порушують усі плани та зривають заздалегідь складений список справ. Вони досить ввічливі та вміло приховують свої емоції. Вони не влаштовують гучних перепалок на вулиці чи в транспорті, не вступають у суперечки. Навіть якщо співрозмовник їм не цікавий – зустріч закінчиться ввічливим прощанням.

Традиційним для Британії є перебільшене прохання про прощення. Англійці в будь-якій ситуації автоматично вибачаються, навіть коли зовсім не винні. А ще вони зовсім не скаржаться та не люблять коли це, роблять інші. Зазвичай британці одразу роблять щось для того, щоб усунути причину дискомфорту чи неприємних відчуттів.

Побут у Великій Британії організований за принципами розмірності та відсутності метушні. Британці цінують свій час, тому часто шукають роботу біля будинку, щоб не витрачати на дорогу більше 15-20 хвилин.

Зазвичай англійці дуже цінують традиції – обід о 12:00 або вечерю о 18:00 вони ніколи не пропустять.

Щоб отримати хорошу роботу, слід не тільки бути освіченим, а й мати гарний вигляд, тому що британці люблять «зустрічати по одежці». Особливо за своєю зовнішністю стежать чоловіки. Люблять шити класичні костюми на замовлення, в середньому кожен британець має близько 5 костюмів. Відвідують регулярно перукаря, дехто робить стрижку щотижня.

Улюблене дозвілля англійця – побути вдома, переглядаючи фільми або догляд за будинком чи садом. У вихідні британці відвідують магазини, проводять час із сім’єю, зустрічаються із друзями.

Жителі Туманного Альбіону дуже поважають історію своєї країни, тому не варто у їх присутності несхвально висловлюватися про будь-які її періоди англійської історії. Не варто обговорювати і фінансову сторону життя, бо доходи та заробітна плата – це дуже особисте для англійців.

Виховання та навчання дітей взагалі дивина. З народження британці гартують своїх малюків. Ніхто не кутає дитину в кілька ковдр і не одягає дві кофти. Англійці вважають, що дитину потрібно пристосувати до життя в умовах вологого британського клімату, адже так роблять уже багато їхніх поколінь. Тому українці можуть бути вражені тим, як легко одягнені британці холодного дня, я спочатку дуже дивувалася!

У державний дитячий садок дитину приймають у 3 роки. На цей час деякі малюки відвідують приватні садочки, проте вони дуже дорогі. У Лондоні вартість може досягати 2400 $ на місяць.

У 4 роки діти йдуть до школи, до підготовчих класів. Навчання у державній школі безкоштовне. Тут існує рейтинг шкіл. Щоб потрапити до кращої школи, недостатньо того, щоб дитина була підготовлена, потрібно ще проживати в районі, до якого належить дана школа.

Тому щоб дитина пішла вчитися до обраної школи, сім’я може спеціально переїхати до певного району, іноді це відбувається одразу після народження малюка – батьки думають про це наперед.

У школах не можна дарувати вчителю подарунки, які коштують понад 26$. Від дорожчого сувеніра вчитель може просто відмовитись згідно з правилами, його необхідно задекларувати в адміністрації школи. В іншому випадку презент буде розцінений як хабар і вчитель понесе серйозне покарання.

Для того щоб здобути вищу освіту багато хто бере кредит у банку – для оплати навчання.

Сира погода – дійсно візитна картка Британії, понад половину днів на рік йдуть дощі. У будинках люди використовують осушувачі повітря замість звичних для нас зволожувачів.

Своєрідним культом для британців є тема погоди – погана вона чи гарна, британці дуже люблять розмови на цю тему.

А як я тут полюбила чай замість кави! Чай – найшанованіший напій у Великій Британії і зазвичай п’ють його з молоком. За одне чаювання прийнято пити кілька видів чаю. Британці п’ють чай на сніданок, під час перерви на роботі, перед сном, під час зустрічей чи для того, щоби просто відпочити.

Звичайно, ще одним атрибутом чаювання є солодке печиво, яке вмочують у чай перед вживанням.

Великобританія – одна з найрозвиненіших країн, де можна одразу відчути себе у безпеці, ми це відчули на собі. У країні дуже складна бюрократична система, проте майже всі державні послуги доступні в Інтернеті.

Є мінуси, звичайно, але плюсів особисто для нас тут набагато більше і ми дуже вдячні цій країні за прихисток.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com

You cannot copy content of this page