fbpx
Суспільство
Микола Студений 17 лютого: чого категорично не можна робити

У неділю, 17 лютого, відзначається народне свято Микола Студений (за старим стилем – 4 лютого).

При цьому для віруючих православної церкви це дата вшанування пам’яті преподобного Миколая, ігумена Студійського. Про головні заборони і прикмети свята читайте далі в нашому матеріалі. Джерело

Микола Студений 17 лютого: головні заборони свята

Цього дня категорично заборонялося байдикувати чи веселитися. Так, жінки намагалися зробити всю домашню роботу, тим більше що клопотів до кінця зими вистачало. Вони прибирали у хліву, доглядали за тваринами.

Також на Миколая знахарі заговорювали вітер, робили закоти і привороти, лікували xвopoби підшлункової залози і шлунка. Ще Святому Миколаю моляться про зцілення від хвороб, читають молитви і замовляння від зустрічі з диким звіром.

На Київській Русі цей день називали Вовчий сват. Люди вірили, що в цей час у лісах в розпалі звірині весілля. Вважалося, що «про звірині стежки в лісі знає лише Микола Студений».

І тільки йому було відомо, де знаходиться лігво вовчиць, і як пускаються в танок лисиці.

На Миколая не рекомендувалося виходити з дому без особливої потреби. Адже саме 17 лютого звірі влаштовували ігрища, а тому з’являтися на їх шляху було дуже небезпечно.

Студеним Миколая прозвали невипадково. Рідкісний рік на Русі в цей день не було морозів. З цього приводу залишилися приказки: «Студений день — знову шубу одягни»; «На Студеного Миколу снігу навалить гору».

Крім того, на Миколая спостерігали за деревами. Якщо довгі ялинові гілки згинаються до землі, значить, скоро буде хуртовина. А якщо листяний ліс чорніє — можна чекати відлиги.

Читайте також: Які риси характеру у жінок приваблюють чоловіків

Приказки та прикмети на Миколу Студеного

– Микола Студений — на мороз тороват.

– Микола Студений – вовчий сват, маковий захід.

– Полювати в цей день – до нещастя. Вважається, що здобичі очікувати не доводиться.

– Не можна в цей день збиратися в далеку дорогу. Якщо виникла термінова необхідність в поїздці, потрібно сильно помолитися святому Миколаю.

– Не варто обрізати нігті, митися і стригтися в цей день, інакше бути біді.

Related Post