fbpx

На ранок ситуація не змінилася: прокинувшись, я спостерігала картину “бабуся порається з онукою, а мама мирно спить”

Наявність бабусі в будинку, готової кинути всі свої справи і прибігти на поклик молодої матусі, дуже великий плюс.

А якщо та живе і на одній території з малюком, то ще й автоматично бере на себе низку обов’язків. Перемити за всіма посуд, укласти дитину або наготувати на всю сім’ю.

Спочатку це свого роду шефство над молодими, допомога, однак у майбутньому подібна поведінка бабусі дає їй додаванням різноманітних справ, пов’язаних з вихованням онука чи онуки.

І остання ще «отримуватиме наздоганяння», якщо маму чи тата не влаштовуватимуть результати бабусиного правління, бо деякі батьки частенько перекладають усі відповідальність на старше покоління, забуваючи часом, що цю саму відповідальність за дитину несуть саме батьки.

Минулими вихідними ми з чоловіком провели у селі у родичів. Крім святкування жіночого дня, ще вітали мою бабусю з днем ​​народження — їй виповнилося 83 роки.

Сім’я у нас велика, тому й малюків багато: мій син і дочка, племінниця та двоюрідний брат (пізніше поповнення в сім’ї тітки).

Остання і годує її, і спати укладає, і на горщик садить, і все інше все робить бабуся. Чим займається Аніна мама? Та всім, що завгодно, але тільки не своїм чадом.

Ні, коли, наприклад, накривали обідній стіл, остання носила салати та тарілки, але більше у трудовій діяльності не була помічена. Залишок дня та вечір був витрачений на інтернет, догляд за нігтями та бовтання по телефоні.

Причому батько малечі теж не особливо і прагнув до спілкування з донькою. Анютка, звичайно, не немовля вже, але уваги вимагає і дуже любить, коли її беруть на руки.

А якщо дитина, яка, до речі, зовсім на місці не сидить, спіткнеться або впаде, то всі негативні «лаври» дістаються лише бабусі Галі, яка відбивається як може.

Хочу уточнити, що молода сім’я мешкає на території вищезгаданої бабусі, і вдома ситуація повністю ідентична сільській. Батьки можуть спокійно виїхати з квартири на пару днів, залишивши дочку з Галею, а практично щовихідних Анютина мама проводить із друзями через «я втомилася».

Читайте також: У мене два сини Андрій та Артем. Обидва дорослі, одружені. Різниця між ними лише три роки, а живуть зовсім по-різному. Я вважаю, що справа у їхніх дружинах

Найсмішніше, що ліжечко дитини стоїть не в кімнаті батьків, а в бабусині. Однак результати подібного піклування аж ніяк не такі прекрасні: Галина залишається винною у всіх гріхах; навіть у ситуаціях знаходження з малюком когось із батьків: все одно бабуся не додивлялася, не встигла, не проконтролювала.

Сільські вечірні посиденьки закінчилися сльозами Галі; дочекавшись, поки дочка піде спати, вона тихенько скаржилася оточенню про своє тяжке становище. Говорила про те, як їй все набридло і хочеться відпочити, але шкода Анютки, за яку вона тепер у відповіді. Розповідала про майбутню відпустку, куди її беруть, знову ж таки, як няньку…

На ранок ситуація не змінилася: прокинувшись, я спостерігала картину “бабуся порається з онукою, а мама мирно спить”.

Мені складно зрозуміти та прийняти це, бо я практично не користуюся допомогою бабусь. У нашому випадку старше покоління переважно лише грає з онуками; інші турботи повністю на моїх з чоловіком плечах.

Мені здається, що бабусі, подібні до Галині, самі винні в подібних ситуаціях: спочатку виявляють ініціативу у вихованні та догляді за малюком, саджаючи його батьків собі на шию, а потім скаржаться про те, які молоді погані. Хоча я можу і помилятися, адже всі люди різні.

Фото – авторське, ілюстративне.

Передрук без посилання на ibilingua.com заборонено.

You cannot copy content of this page