fbpx

На що потрібно звертати увагу при розлученні, щоб не опинитися в збитку

Юристи радять прописувати всі умови в першому ж заяві до суду, повідомляє «Сегодня».

“Уже більше року хочу розлучитися з чоловіком. Він проти. Я зважилася подати заяву в судовому порядку. Розкажіть, на що обов’язково звертати увагу, щоб не опинитися в збитку?” – Наталія Коваль, Київ .

Відповідає Катерина Маличенко, керуючий партнер АБ “Маличенко і партнери”:

“Рекомендую максимально прописати всі умови в першому ж заяві. Наприклад, якщо є малолітні або неповнолітні діти, в прохальною частини позовної заяви пропишіть таку вимогу, як встановлення місця проживання дітей (з мамою).

Це буде ваш далекоглядний крок: якщо потім постане питання про тому, з ким буде жити дитина, а він часто виникає, то у вас вже є документ, де все враховано. У процесі розлучення багато чоловіків не звертають уваги на умови.

Колишній чоловік, звичайно, якщо захоче насолити, може подати в суд на позбавлення матері батьківських прав, але такого продовження може і не бути.

Другий момент: оскільки ви ініціатор розлучення, а судові витрати зазвичай платить саме заявник, в позовній заяві вказуйте – “стягнути судовий збір та витрати на суд з відповідача”, тобто з чоловіка.

Читайте також: ЯК ЗБЕРЕГТИ СТОСУНКИ НА ВІДСТАНІ

До речі, не раджу вам тягнути з розлученням, якщо ви точно на нього налаштовані. Розставання і роз’їзду недостатньо: все майно, яке ви наживає вже окремо (і чоловік теж), коли постане питання про фактичне розлучення, вже не буде вважатися спільно нажитим і підлягати розділу.

Довести непричетність колишнього чоловіка можна, але це складно і потребує витрат часу.

І останнє. Коли вас розведуть (до речі, і в “мирному” розірвання шлюбу через загс це теж працює), постарайтеся також забігти наперед і поклопотатися про те, щоб ваш колишній чоловік підписав нотаріально завірений документ.

В якому сторони підтверджують, що не мають ніяких претензій один до дугу – ні морального, ні матеріального характеру.

Не зайвим буде скласти також письмовий договір (усний нічого не означає) про подальше підтримці відносин: тут можна розділити обов’язки виховання, оплати навчання / секцій, порядок зустрічей

You cannot copy content of this page