fbpx
Україна
На цьому тижні святкуємо Івана Купала 2022: ворожіння на любов, красу, віщий сон і здійснення мрій, обряд на гроші. Що потрібно зробити для щастя у цей день, а що катагарично робити не можна, аби не накликати біду

Свято Івана Купала 2022 будемо відзначати у ніч з 6 на 7 липня.

Наші пращури вірили, що в ніч свята Івана Купала особлива енергетика, яка допомагає заповітним бажанням здійснюватися. Вогонь і вода у цей день набувають магічну силу, саме з ними і пов’язані ворожіння на Івана Купала.

Це древнє свято щорічно відзначається в ніч з 6 на 7 липня і корінням сягає в стародавні язичницькі ритуали поклоніння богу сонця Ярилу. Звідси і стрибки через багаття, які символізують очищення. Чим вище стрибнеш, тим щасливіше проведеш наступний рік.

Наші предки зазвичай шукали в Купальську ніч магічний кущ папороті. Як говорить повір’я, того, хто знайде квітучу рослину, чекають неймовірне багатство і удача. Така людина буде наділена особливою мудрістю, розуміти мову птахів і тварин.

Ворожіння на Івана Купала

У народі вірили, що рослини в цей день мають цілющі властивості і стають надійним оберегом від хвороб і нещасть, допомагають швидше відновити сили і одужати.

Тому жінки з самого ранку вирушали на збір трав і квітів, з яких формували букети і зберігали вдома. Найбільш цілющими вважалися любисток, барвінок, рута, м’ята, жасмин і волошка.

Ворожіння на вінках на судженого

Особливим ритуалом на Івана Купала було плетіння вінків. Незаміжні дівчата вплітали у вінки польові трави і квіти і, з настанням вечора, пускали їх по воді із запаленою свічкою, загадуючи свою долю. Якщо вінок приставав до берега – бути в дівках ще один рік, якщо спливав далеко – потрібно приготуватися зустрічати сватів.

Ворожіння на цибулі

Для такого ворожіння потрібно взяти кілька цибулин і поставити їх у воду, написавши на кожній імена хлопців, які на думці. Потім чекати, яка з цибулин проросте швидше – той хлопець і нагадає про себе першим.

Івана Купала – ворожіння на сон

У ніч на Івана Купала часто сняться віщі сни, які можуть передбачити долю. Для того, щоб “спіймати” таке сновидіння потрібно покласти під подушку сім різних кольорів.

Обряд на гроші

Щоб залучити в життя успіх і фінансове благополуччя в ніч з 6 на 7 липня потрібно покласти в стакан кілька монеток і залишити їх на підвіконні до ранку. З ранку потрібно покласти гроші в гаманець, окремо від інших.

Одну монетку залишити собі, інші – роздати близьким людям, примовляючи:

“Іван Купала, для тебе я вночі монетки викупала. Тепер вони чисті, допоможуть врятувати від злиднів.”

Ритуал на красу

Щоб довше зберегти красу і молодість наші предки вмивалися купальською росою на світанку. Вважалося, що вона має магічні властивості, які подарують здоров’я і довголіття.

Що не можна робити на Івана Купала:

брати гроші, які знайшли – так можна принести в будинок біду;

позичати і брати в борг – разом з грошима можна “позичити” і своє щастя;

жінкам не можна відзначати свято, не побувавши біля багаття – купальське полум’я обходили стороною тільки відьми;

купатися у водоймах, особливо жінкам при надії і дітям;

ображати домашніх тварин.

Миру всім і злагоди!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page