fbpx
Економіка
На українців чекає масштабна перевірка субсидій: чого чекати

Вся інформація про одержувачів держдопомоги буде збиратися і оброблятися в Мінфіні.

Міністерство фінансів проведе масштабну перевірку законності отримання субсидій. Про це розповів заступник міністра фінансів Сергій Марченко, передає прес-служба відомства.

Верифікація одержувачів субсидій допоможе ідентифікувати тих, хто дійсно потребує державної допомоги, і виключити зловживання коштами платників податків, підкреслив Марченко. Раніше міністр соціальної політики Андрій Рева вже викрив багатіїв, які отримують субсидії.

За словами Марченка, масштабні перевірки будуть проходити в кілька етапів:

  • на етапі нарахувань в територіальних підрозділах Мінсоцполітики;
  • на етапі верифікації через дані реєстрів Державної фіскальної служби (облік доходів громадян), Державної
  • міграційної служби (облік міграції фізосіб), Мін’юсту (облік майна);
  • через банки (облік безготівкових операцій з оплати цінних покупок).

Вся інформація буде збиратися і оброблятися в Мінфіні. За словами чиновника, це дозволить в автоматичному режимі виявляти субсідіантов, майновий стан яких сумнівно і потребує додаткової перевірки.

“Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення виявляють потребу і призначають субсидії громадянам.

На наступному етапі проводимо моніторинг їх заявлених доходів і зроблених витрат, щоб запобігти момент, коли громадянин починає обманювати як держава, так і платників податків, прикидаючись неплатоспроможним”, – пояснив Марченко.

Читайте також: СИНОПТИКИ РОЗПОВІЛИ, ДЕ ЗАВТРА В УКРАЇНІ ПОХОЛОДАЄ І ДЕ ЧЕКАТИ ДОЩІ, СПАД ТЕМПЕРАТУРИ

Як зазначив заступник міністра, з тих пір, як в Україні діє система субсидій, системної перевірки одержувачів субсидій не проводилося.

“Зараз необхідно забезпечити функціонування системи в автоматичному режимі, створивши запобіжники зловживань для величезної кількості одержувачів субсидій, і антикорупційні – для контролюючих органів”, – відзначає Марченко.

Джерело.

facebook