fbpx

На українців чекає різка зміна погоди

В Україні в найближчі кілька днів очікується потепління до 33 градусів тепла вдень. Спекотна погода, повідомляють в Укргідрометцентрі, протримається як мінімум до кінця тижня.

При цьому на заході і в центрі пройдуть сильні грозові дощі. Сайт “Сегодня” з’ясував, яку погоду чекати українцям на цьому тижні.

Прогноз погоди на тиждень

27 червня грозові дощі пройдуть в Харківській, Полтавській, Миколаївській та Одеській областях. На решті території в цей день синоптики прогнозують мінливу хмарність. На заході стовпчик термометра коливатиметься в межах 23-25 градусів вище нуля, на півночі і в центрі – від 26 до 28, на сході і півдні – до 33 градусів тепла вдень.

У середу, 28 червня, в західних областях України очікується невеликий дощ, при цьому синоптики прогнозують потепління до 26-28 градусів тепла. Така ж температура повітря в цей день очікується в центрі і на півночі.

Щодо спекотна погода – на півдні і сході. Тут повітря вдень прогріється до 33 градусів тепла. На всій території країни, крім заходу, очікується мінлива хмарність.

29 червня територію заходу і частини півночі країни накриє грозовий циклон. Дощі з грозами також очікуються в це день в столиці. При цьому, стовпчик термометра підніметься вище 30 градусів тепла по всій території України .

У Херсонській області очікується потепління до 34 градусів вище нуля вдень, в столиці – до 33 градусів. На заході і в центрі – від 31 до 33 градусів, на півночі і сході – 30-33 градусів тепла.

30 червня очікується спекотна погода на всій території України – від 30 до 34 градусів тепла. При цьому на заході, в Києві і в Чернігівській області пройдуть грозові дощі, а на решті території – мінлива хмарність.

Народний прогноз погоди

27 червня відзначається день пам’яті святого пророка Єлисея, повідомляє портал “Синоптик”. Наші пращури боялися дощу в цей день, оскільки він обіцяв ще сім тижнів негоди. Передбачати погоду в цей день могла і риба: якщо вона грає в річці – вночі може бути гроза.

28 червня вшановується пам’ять мучеників Віта (Фіта) і Модеста. Святому Модесту моляться на випадок падежу худоби. У народі говорили, що на Віта соловей замовкає. Наші пращури помітили, що “Дощ на Фіта – погано для жита”.

За приймете, день 28 червня бажаний сонячний, так як в разі дощової і негоди в будинку буде розлад і чвари. У колишні часи помітили, якщо під час сходу сонця стоїть задуха – до негоди.

29 червня відзначається день пам’яті святителя Тихона Амафунтського. У народі говорили: “На Тихона сонце йде тихіше”. Це вважається найбільш тихий день в році. З Тихона закінчується молоде літо, настає зріле.

У цей день влаштовували бенкет для трудівників, які угноювала поля. Ці люди були дуже потрібні, тому що: “Де зайва гною колижка, там зайва хліба пряник”. Наші пращури примітили, якщо бджоли вранці грають – буде ясний день, товчуться – до негоди.

30 червня вшановується пам’ять священномучеників Мануїла і Ісмаїла. У колишні часи говорили: “На Мануїла сонце застоюється (зволікає в зеніті)”. Цю народну прикмету підтверджують дані астрономів: дійсно, до цього часу Земля зменшує швидкість руху навколо Сонця.

На нічному небі у цей час видно зірниці. Наші предки в цей день прислухалися до дерев: якщо сосна дзвенить, а дуб – стогне, значить бурю не минути .

Першого липня вшановується пам’ять мучеників Леонтія, Іпатія і Федула. У давні часи першого липня відзначався Ярилин день – день палючого сонця.

З цього приводу організовувалися народні гуляння. Наші предки в цей день спостерігали за травою: якщо вранці вона суха – до ночі очікуй дощу . У цей час відцвітає малина, починають квітнути лілії.

You cannot copy content of this page