fbpx
Авто
Найдешевшу машину в світі не захотіли купувати: випуск авто припинили

Індійська компанія Tata Motors припинила виробництво компакт-кара Nano, який раніше вважався найдешевшим автомобілем в світі.

Як повідомляє Bloomberg, в минулому місяці з конвеєра зійшла тільки одна машина, проти 275 за аналогічний період 2017 року. На експорт не пішло жодного хетчбека, в той час як в минулому році їх було 25.

Причиною невдачі Nano на ринку називається прагнення виробника до здешевлення, а також схильність автомобілів до самозаймання: після початку продажів було виявлено кілька таких випадків, але компанія списала це на “несанкціоновані підключення додаткового обладнання до штатної проводки”.

Сам індійський ринок при цьому зростає: в червні продажі пасажирських машин виросли на 38 відсотків, комерційних транспортних засобів – на 42 відсотки, а двоколісних – на 22 відсотки.

Читайте також: В УКРАЇНСЬКИХ МАГАЗИНАХ ЗРОСТАЄ КІЛЬКІСТЬ НЕСПРАВНОЇ І НЕСЕРТИФІКОВАНОЇ ТЕХНІКИ

Tata Nano оснащувався 624-кубовим двигуном потужністю 38 кінських сили і 51 Нм крутного моменту. Коробка – четирехступенчатая “механіка”. Модернізований варіант мікролітражки – GenX – отримав роботизовану коробку передач зі спортивним режимом роботи.

Заради зниження ціни спочатку у машини не було багажних дверей, були відсутні гумові ущільнювачі, підсилювач керма, подушки безпеки, підсилювач гальм і кондиціонер в базовій комплектації.

Пізніше Tata додала моделі двері багажника і навіть преміальну версію з аудіосистемою, чотирма динаміками і Bluetooth.

Ціна Tata Nano становить 236 447 індійських рупій (близько 90 тис. грн.).

Джерело.