fbpx
Економіка
Найнижчий показник за останні три роки: Національний банк України визначився з офіційними курсами валют на четвер, 19 вересня 

Найнижчий показник за останні три роки: Національний банк України визначився з офіційними курсами валют на четвер, 19 вересня

Євро також дешевшає, пише ТСН

Національний банк України визначився з офіційними курсами валют на четвер, 19 вересня.

Долар США здешевшав на 10 копійок і коштує 24,66 грн. Це найнижчий показник за останні три роки.

Читайте також:СИЛЬНА МОЛИТВА-ПОДЯКА ПЕРЕД СНОМ, ЯКА НAДIЛЕНА ОСОБЛИВOЮ СИЛOЮ

Євро втратив 4 копійки і становить 27,26 грн.

У НБУ переконані, що “зміцнення обмінного курсу сприятиме уповільненню інфляції в найближчі місяці. Укріплення гривні було зумовлено фундаментальними ринковими чинниками, такими як: сприятлива цінова кон’юнктура на глобальних товарних ринках, високий врожай зернових, подальше зростання експорту IТ-послуг, зростання довіри інвесторів до української економіки, спрощення їхнього доступу до ринку внутрішніх державних цінних паперів”.

Нагадаємо, гривню тривалий час зміцнювали, зокрема, інвестування в облігації (зростання в 11 разів від початку року, що забезпечило вливання валюти). В коментарі ТСН.ua глава підрозділу з корпоративного аналізу компанії ICU Олександр Мартиненко спрогнозував, що до кінця року іноземці можуть вкласти в ОВДП ще $2-3 млрд, і у цьому випадку гривня продовжить своє зміцнення.

Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року – 35,66 грн.

У травні Кабмін спрогнозував, що 2020 року курс долара становитиме 28,2 грн. Такий показник заклали і в проєкті держбюджету на наступний рік. Проте новий уряд пообіцяв найближчим часом переглянути прогнози й внести зміни до проєкту.

facebook