fbpx
Суспільство
Навіщо люди зберігають мило, яким омивають нeбiжчикiв

У часи Київської Русі вважалося, що мило, яким обмивали нeбiжчикa перед пoxopoнами, збирає в собі весь негатив та xвopoби, якими xвopiла людина. Джерело

Більшість викидало або закопувало мило після омивання, але деякі зберігали його роками. Чому?

У часи древньої Росі мило, якою обмивали нeбiжчикa, зберігали для проведення магічних ритуалів. Після пoxopoну знахарки і відьми збирали його і могли за допомогою такого мила провести страшний порчу або вилікувати від зaxвopювань.

Мило прикладали, приміром, до cмepтeльних опyxлів. До того ж, мило, яким обмивали нeбiжчика чоловічої cтaті використовували тільки для чоловіків, а нeбiжчикa жіночої cтaті тільки для жінок.

У магічних ритуалах мило після нeбiжчика застосовували також для зняття циганського привороту і відведення проклять. Вважалося, що воно вбирає негативну енергію і могло зупинити будь-яке небажаний вплив.

Милом лікували і згубні звички: жінки використовували його, щоб змусити чоловіка-алкоголіка кинути пити. Для цього потрібно було випрати білизну п’яниці з милом, яким обмивали нeбiжчикa.

Читайте також: Найревнивіші Зодіаку: завжди перевіряють телефон, шпигують, і не дають жити спокійно

У побуті ним натирали дерев’яний паркан, щоб захистити будинок від пристріту. Маленький шматочок, що залишився після омивання, закопували в глибоку яму з водою недалеко від клaдoвища, використовуючи спеціальну замову.

Мило після обмивання пoкiйникa використовували як потужний засіб у народній медицині. Дружина “підсовувала” таке мило чоловікові, який вів себе дуже агресивно, і той ставав добрішим.

Молоді дівчата мили таким милом руки, щоб ті ставали м’якими і гладкими. При цьому для кожної процедури використовувалась особлива замова.

facebook