fbpx

Вчені назвали головну користь водопровідної води

Фахівці вивчили стан здоров’я 16 тисяч дітей і підлітків у віці до 19 років.

Американські вчені з Університету штату Північна Кароліна прийшли до висновку, що відмова від водопровідної води сприяє збільшенню ризику карієсу у дітей.

У той же час вживання води з-під крана пов’язано зі зростанням рівня свинцю в кpoвi.

Фахівці вивчили стан здоров’я 16 тисяч дітей і підлітків у віці 2-19 років, які брали участь в довгостроковому дослідженні NHANES з 2005 по 2014 рік.

Читайте також: ВЧЕНІ НАЗВАЛИ ТРИ ПРОДУКТИ, ЯКІ ЗБІЛЬШУЮТЬ ВАГУ

Добровольці заповнили анкети, пройшли стоматологічне обстеження та здали кров для аналізу. Отримані дані включали в себе рівень вмісту важких металів в opганізмі, а також частоту розвитку карієсу і вживання водопровідної води.

Приблизно у трьох відсотків дітей зазначалося підвищений вміст свинцю в кpoвi (більше трьох мікрограмів свинцю на одну десяту літра крові). У 49,8 відсотка учасників дослідження був карієс різного ступеня тяжкості.

При цьому близько 15 відсотків дітей повідомили, що вони не пили воду з-під крана. Для них ризик розвитку карієсу був найбільш високий, однак вміст свинцю в їх крові виявилося низьким.

Зниження ймовірності зaxвopювання карієсом пов’язано з додаванням фторидів (хімічних сполук фтору) до водопровідної води.

Джерело.

You cannot copy content of this page