Гонконг зайняв перше місце в рейтингу найдорожчих міст світу для проживання постійно працюючих іноземців.
Рейтинг враховував такі фактори, як вартість житла, транспорту, харчування, одягу, розваг і послуг в 209 великих містах світу, а також коливання курсів використовуваних там національних валют. За основу взято витрати на життя в Нью-Йорку.
Так, місячна оренда апартаментів з двома спальнями в Гонконгу обійдеться іноземним громадянам приблизно в 7,5 тис. Доларів, вартість літра бензину перевищує 2 долари, а чашка кави обійдеться майже в 8 доларів.
При цьому в п’ятірці найдорожчих міст світу чотири – азіатські. Після Гонконгу, друге місце зайняв Токіо, четверте – Сінгапур, а п’яте – Сеул. На третьому місці опинився Цюріх.
В першу десятку міст потрапили столиця Анголи Луанда, а також Шанхай, Нджамена (Республіка Чад), Пекін і Берн.
Другу десятку відкриває Женева, яка втратила чотири пункти в порівнянні з минулим роком, що пов’язано з падінням цін на житло. Нью-Йорк впав на чотири пункти і зайняв 13-е. Москва зайняла 17 місце, втративши стільки ж позицій.
Читайте також: НЕ ТОРГІВЛЕЮ ЄДИНОЇ: ЯКИМ БІЗНЕСОМ СЬОГОДНІ ВИГІДНО ЗАЙМАТИСЯ В УКРАЇНІ
“Кілька міст Східної і Центральної Європи, включаючи Москву, Санкт-Петербург (49 місце) і Київ (173 місце), впали на чотири, чотирнадцять і десять пунктів відповідно через падіння курсу місцевої валюти по відношенню до долара”, – відзначає Mercer .
Тель-Авів (16 місце) продовжує залишатися найдорожчим містом для експатів на Близькому Сході. А Лондон посів 19 місце – варто відзначити, що серед усіх досліджуваних міст він став найдорожчим в сфері розваг: один квиток в кіно там обійдеться майже в 25 доларів.
За даними компанії, майже всі європейські міста піднялися в рейтингу через зміцнення курсу євро до долара. Так, Париж поліпшив позицію на 28 рядків з минулого року, зайнявши 34 місце, Рим – на 34 місця і зайняв 46 рядок, Мадрид (64 місце) піднявся на 47 пунктів і Відень на 30, зайнявши 39 місце.
Також великий стрибок цін на проживання показали міста Німеччини – Франкфурт (68 місце) і Берлін (71 місце) стали на 49 пунктів вище, ніж в минулому році.
Найдешевшими містами для експатів в рейтингу Mercer стали Ташкент (209 місце), Туніс (208 місце) і Бішкек (207 місце).
Ціни на житлову нерухомість преміум-класу в князівстві Монако виросли на 6% в 2017 році і складають в середньому 41,3 тис. Євро за квадратний метр – це є рекордним показником в світі по вартістю житла, свідчить звіт британської компанії Savills Plc.