fbpx

Названо умову примирення України та Польщі

Народи Польщі та України можуть примиритися, якщо Київ визнає правду про Волинську різанину. Про це прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький написав в Twitter.

“Є такі злочини, для опису яких не вистачає слів навіть після 75 років. Пам’ять про жертви Волині не стерти, відповідальність за злочини переглянута бути не може.

Примирення народів Польщі та України може грунтуватися тільки на визнання повної правди про ці страшні часи”, – пояснив він.

Нагадаємо, 8 липня президент України Петро Порошенко запропонував Польщі налагодити дружні відносини. Про це він заявив в ході церемонії пам’яті жертв українсько-польського конфлікту 1943-1944 років (Волинської різанини) у селі Гончий Брід.

“Україна і Польща повинні бути дружніми, щоб не перемогла третя сторона, яка тільки цього і чекає”, – сказав він.

Український лідер також закликав вивести тему Волинської різанини з політичного дискурсу двох країн.

Читайте також: КУРС БЛИЗЬКО 27 І ЗНИЖЕННЯ ЗАРПЛАТ: ЩО ЧЕКАЄ УКРАЇНЦІВ ДО ОСЕНІ

“Наші народи заслуговують правди. Але ми не дамо політизувати ці сторінки нашої історії”, – сказав Порошенко.

На його думку, події між українцями і поляками часів Другої світової війни вимагають ретельних історичних досліджень спільно українських і польських учених.

“Ми глибоко шануємо пам’ять представників польського народу, які стали жертвами трагічних подій в Україні, зокрема на Волині в 1943-44 роках. Звертаємося до Господа: “Прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим”, – закликав Порошенко українців і поляків до взаємного прощення.

Він підкреслив, що страшні сторінки минулого польського і українського народів не повинні бути визначальними ні для сьогодення, ні для нашого спільного європейського майбутнього.

“Ми підтримуємо ініціативу щодо перегляду змін в польському законодавстві про Інститут національної пам’яті. І розраховуємо, що будуть переглянуті також положення, що стосується українців.

Ми – за професійний діалог на рівні істориків!”, – підсумував Порошенко.

Джерело.

You cannot copy content of this page