fbpx
Світ
Названо умови, за яких Лукашенко зрадить Путіна: “Він 20 років його водить за ніс. Є дані про те, що Лукашенко постійно шукає контакти на Заході” – експерт

Олександр Лукашенко постійно шукає спосіб зрадити Путіна. Він цілком може переметнутися на бік Заходу в обмін на певні гарантії.

Військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов в інтерв’ю виданню “Главред” пояснив, що вже зараз білоруський диктатор шукає лазівки, щоб не приєднуватися до Росії у відкритій війні проти України.

“Лукашенко зраджує Путіна постійно. Він 20 років водить Путіна за ніс – 20 років підписується союзна держава. І сьогодні є дані про те, що Лукашенко постійно шукає контакти на Заході. Він готовий зрадити Путіна за гарантії особистої безпеки і безпеки своєї сім’ї, але за умови збереження влади. Поки що Лукашенко тримається за владу. І тільки з цієї причини Захід не йде на контакти з ним. Але Лукашенко постійно шукає спосіб зрадити Путіна”, – пояснив Жданов.

Експерт також підкреслив, що якщо Лукашенку на Заході пообіцяють, що він залишиться номінальним главою держави, то його політика різко зміниться.

“І завтра Лукашенко дійсно може постаратися виштовхати російські війська з території Білорусі, тим більше, їх там зараз не особливо багато. Як казав один мій заступник з політичної частини, “все для перемоги, аж до зради”. На мій погляд, це – гасло Лукашенка, і він діє відповідно до цього гасла”, – підсумував Жданов.

А от трохи раніше політолог, директор аналітичного центру “Третій сектор” Андрій Золотарьов у коментарі тому ж виданню розповів, що Білорусь і Росія – дуже пов’язані між собою, тому вступ Білорусі у війну на боці України виключено.

“Війна є війна, і воювати білоруси не горять бажанням ні на боці України, ні на боці Росії. Білорусь прив’язана до Росії, вона знаходиться в її інформаційному та культурному полі. Тому ймовірність вступу Лукашенка у конфлікт на боці України нульова”, – пояснив тоді експерт.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.