fbpx

Не даєте дитині хатніх обов’язків, бо ще мала? У майбутньому чекайте проблем!

Багато батьків оберігає дітей від хатніх обов’язків, бо вважає їх надто малими і хоче подовжити безтурботне дитинство. А потім нарікають, що діти не хочуть допомагати. Джерело

  • Науковці: діти хочуть допомагати дорослим

Дослідники запевняють: навіть найменші діти прагнуть допомагати дорослим. Так, у ході експеременту було з’ясовано, що усі двти віком 1,5–2,5 роки починали допомагати батькам прибирати, коли дорослі дозволяли їм це робити. Причому робили це невимушено, за власним бажанням.

  • Допомагати батькам – це традиція

У країнах Західної Європи діти зазвичай не мають хатніх обов’язків. Батьки переважно вважають, що діти не зможуть впоратися із домашньою роботою. А тому відкладають перерозподіл обов’язків на потім, коли діти подорослішають.

Однак ще півстоліття тому було інакше. Дітей вважали не тільки помічниками, а рівнею дорослим. Щоправда делегували малим обов’язки, які відповідали їхньому віку.

До роботи привчали змалку. Ця традиція донині збереглася у племенах аборигенів.

Тут діти працюють не тільки тоді, коли їх про це просять, а й самі берутьс я до роботи.

Читайте також: 21 січня – яке сьогодні свято та чого не можна робити. Іменини, заборони та прикмети

  • Діти не завжди прагнуть винагороди

Якщо ви думаєте, що діти допомагають тільки заради того, щоб обримати солодощі, додаткові розваги або кишенькові гроші, ви помиляєтеся.

Численні дослідження довели, що бажання допомогти – більш внутрішнє, ніж зовнішнє. Так дитина укріплює зв’язок з батьками і почувається корисною.

Насправді, якщо ви “подякуєте” дочці чи синові за допомогу “гостинцем”, вони надалі менше будуть хотіти допомагати, ніж ті, кому просто дякуєте та посміхаєтесь після завершення справ.

You cannot copy content of this page