fbpx
Україна
Небезпечна подорож за кордон

Юристи і турагенти радять стежити за сайтом МЗС, збирати докази і уважно читати договори, Як повідомляє «Сегодня».

Після недавнього землетрусу в Туреччині і Греції багато українських туристів кинулися міняти свої путівки або переносити дати виїзду.

Люди зіткнулися з тим, що оператори під будь-яким приводом не хочуть повертати гроші і насилу йдуть на контакт, щоб поміняти білети.Как захистити свої права в форс-мажорних ситуаціях і повернути кошти до, під час і після поїздки.

Нагадаємо, минулої п’ятниці в Егейському морі, всього в 10 км від популярного турецького курорту Бодрум, стався землетрус магнітудою 6,7 бала. Стихія вдарила і по грецькому острову Кос, який розташований в 16 км від епіцентру.

Там загинуло двоє людей і ще 120 постраждали. У Туреччині загиблих немає, але офіційно повідомляється – поранено 80 осіб. При цьому в турецькому Мармарисі, де також відчули землетрус, виявилися затопленими кілька прибережних готелів.

Крім того, зовсім недавно на березі Червоного моря, в Хургаді ( Єгипет ), озброєний чоловік напав на туристів. В результаті були вбиті двоє людей і ще четверо поранені.

Поліцейські затримали чоловіка, який виявився уродженцем Єгипту на ім’я Абдеррахман Шамс ад-Дін. Пізніше він зізнався, що діяв за вказівками “Ісламської держави”. На щастя, жоден українець у цих пригодах не постраждав.

Читайте також: В УКРАЇНІ ЗМІНИВСЯ РОЗКЛАД ШВИДКІСНИХ ПОЇЗДІВ

Збій на місці: житло і здоров’я

Нерідко українці зустрічаються з труднощами вже після прильоту в іншу країну. За словами юристів, найпоширенішими є ситуації, коли виникають проблеми з заселенням. В одному з туристичних агентств нам розповіли, що бувають випадки, коли туристи вже приїхали, а в готелі влаштували глобальний ремонт.

“Нікого не залишають на вулиці – людей повинні заселити в готель, яка буде або такий же, або класом вище”, – каже представниця компанії Марина.

У свою чергу юрист Дмитро Гутгарц попереджає: якщо людину поселили в готель класом нижче і відмовляють з якихось причин переселяти, можна прямо на місці вимагати компенсацію.

“Ще буває таке, що турист травмувався на курорті. Зазвичай лікування покривається за рахунок страховки, але бувають і інші випадки. Якщо вона не покриває потрібного обсягу медичної допомоги, а в травмі винен третя людина, то різницю сплатить останній.

Але якщо сам мандрівник знехтував правилами безпеки або не прислухався до порад туроператора, він сам буде платити за лікування. Можна, звичайно, спробувати зажадати ці гроші через суд , але гарантій тут не дасть ніхто “, – пояснює він.

Після поїздки: потрібні докази

Царук наводить як приклад ситуацію в Єгипті, де озброєний ножем чоловік напав на туристів. За словами експерта, вітчизняний МЗС порекомендував триматися подалі від деяких районів країни, але українці сприйняли інформацію так, ніби не рекомендується відвідувати країну взагалі.

Читайте також: ЧЕХІЯ ЗАПРОШУЄ УКРАЇНЦІВ НА РОБОТУ

У свою чергу юрист Роман Дрожанський нагадує, що при купівлі путівки в агентстві людина укладає договір, де повинні бути прописані умови відмови від путівки з боку покупця і умови повернення йому грошей.

“Це досить типовий документ, і взагалі бажано, щоб в турагентстві самі розповідали людині про ці деталі. Точно так же і форс-мажорні обставини описані саме в цьому документі”, – говорить юрист.

При цьому Дрожанський додає, що чіткого юридичного врегулювання в цьому питанні немає і в законодавстві немає чіткої гарантії повернення грошей турфірмою.

You cannot copy content of this page