Неймовірної краси мелодія і краєвиди: український “Щедрик” розлетівся серед Кавказьких гір. Знамениту на весь світ різдвяну композицію композитора Леонтовича зіграли українські та азербайджанські музиканти.
Про це пише видання “День”.
Відео оприлюднив посол України в Азербайджані Владислав Каневський на своїй сторінці у Facebook.
«За традицією український «Щедрик» сповіщає світові наближення новорічних та різдвяних свят. Сьогодні він сповістить з висоти чарівних Кавказьких гір», — сказав Каневський.
До речі, логотип мелодії “Щедрик” став головним культурним брендом Вінниччини!
“Щедрик” — одна з найпопулярніших обробок видатного українського композитора Миколи Леонтовича, її знають не лише в Україні, а й в усьому світі під назвою “Дзвінка колядка, Колядка дзвонів”.
Перша редакція композиції була написана до 1901–1902 рр., а п’ята аж у 1919-му.
Уперше “Щедрика” виконав хор Київського університету 1916 року. А 5 жовтня 1921 року “Щедрик” прозвучав на концерті в Карнегі-Холі в Нью-Йорку!
Згодом пісня закріпилася в музичній культурі західних країн під назвою “колядка дзвонів”. І досі американські хори, професійні й непрофесійні, співають цей твір як колядку на Різдво.
Передрук без гіперпосилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay.com
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook і залишайте свої коментарі!
Недавні записи
- Гороскоп на 19 квітня 2021 для всіх знаків Зодіаку: Куму не варто хвилюватися, і в робочих питаннях все буде якнайкраще, а кому навпаки – додати пильності, адже хтось так і хоче вам нашкодити
- Неля з Дмитром більше двадцяти років в шлюбі прожили, а тут таке сталося. – Розумієте, тьоть Валь. Мені навіть в голові не вкладається, що тато зміг би так вчинити. Віка, вона ж майже моя однолітка. Ось запросив мене батько до себе в гості, щоб я побачила, як він тепер живе, а мені як з тим всім побаченим додому, до мами йти? Вона ж не переживе, ви її знаєте
- З ріднею чоловіка ми зустрічалися лише по великих святах, так як живемо досить далеко один від одного. І ось недавня зустріч з Юлькою, сестрою чоловіка, мене ледь не вивела з себе. У нас є дві квартири, які дісталися, ой як не легко (Коля пару років в Польщі працював). Так ось каже вона нам: “Пустіть нас в одну, невже не бачите, як нам з мамою важко живеться?”. А я тут яким боком? В мене там орендарі, які справно платять, а з них я що буду мати?
- Давайте дітям подаруємо найкращий подарунок – помолімось за них! Молитва за дітей до Богоматері з постійною допомогою!
- Мамина подруга Катерина з чоловіком діточок не нажили, тому коли прийшов час думати, кому ж залишити свій будиночок, вона навіть не думаючи записала частину на мене. Сама не знаю чому, просто часто приходила до мами, і гралась зі мною, як з рідною. Після відходу тітки там жив її чоловік. Ми про все домовились, але згодом в будинку з’явилася нова господиня. Тут все і почалось