fbpx
Світ
Неймовірної краси мелодія і краєвиди: український “Щедрик” розлетівся серед Кавказьких гір. Знамениту  на весь світ різдвяну композицію композитора Леонтовича зіграли українські та азербайджанські музиканти. Послухайте і створіть собі святковий піднесений настрій на день! (відео)

Неймовірної краси мелодія і краєвиди: український “Щедрик” розлетівся серед Кавказьких гір. Знамениту  на весь світ різдвяну композицію композитора Леонтовича зіграли українські та азербайджанські музиканти. 

Про це пише видання “День”.

Відео оприлюднив посол України в Азербайджані Владислав Каневський на своїй сторінці у Facebook.

«За традицією український «Щедрик» сповіщає світові наближення новорічних та різдвяних свят. Сьогодні він сповістить з висоти чарівних Кавказьких гір», — сказав Каневський.

До речі, логотип мелодії “Щедрик” став головним культурним брендом Вінниччини!

“Щедрик” — одна з найпопулярніших обробок видатного українського композитора Миколи Леонтовича, її знають не лише в Україні, а й в усьому світі під назвою “Дзвінка колядка, Колядка дзвонів”.

Перша редакція композиції була написана до 1901–1902 рр., а п’ята аж у 1919-му.

Уперше “Щедрика” виконав хор Київського університету 1916 року. А 5 жовтня 1921 року “Щедрик” прозвучав на концерті в Карнегі-Холі в Нью-Йорку!

Згодом пісня закріпилася в музичній культурі західних країн під назвою “колядка дзвонів”. І досі американські хори, професійні й непрофесійні, співають цей твір як колядку на Різдво.

Передрук без гіперпосилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook і залишайте свої коментарі!