fbpx
Суспільство
Ніяких керівних посад, поїздок за кордон, натомість ув’язнення й інше. Що ще світить або не світить за несплату аліментів? Нове в законодавстві. 

До якого віку повинні сплачуватись аліменти на дитину та в яких випадках неплатникам загрожує штраф чи й ув’язнення – розповідають 24 каналу юристи.

Не платиш аліменти – забудь про поїздки за кодон, роботу на керівних посадах на держслужбі та готуйся до примусових робіт і навіть ув’язнення.

До якого віку платять аліменти

Аліменти сплачують до досягнення дитиною до 18 років.

Окрім того, аліменти можна стягувати на утримання навіть повнолітньої дитини, але якщо вона продовжує навчання і тому потребує матеріальної допомоги. В такому випадку аліменти сплачуються, допоки студенту не виповниться 23 роки або до припинення навчання.

Зміни. Аліменти вам не жарти: новації у законодавстві

Як розповідає24 каналу юрист судової практики ЮКК “Де-Юре” Владислав Мартинчук, той з батьків, з ким проживає дитина, або сам син чи дочка може звернутись з позовом про стягнення аліментів до того з батьків, що проживає окремо.

Також платник аліментів може ініціювати припинення їх стягнення у разі, якщо він хоче передати у власність дитини нерухоме майно (квартиру, будинок тощо). У такому випадку з дозволу органу опіки і піклування між батьками укладається договір, який нотаріально посвідчується.

Заборгував аліменти – плати штраф

Якщо розмір заборгованості по сплаті аліментів перевищує 4 місяці (3 місяці для батьків важкохворої дитини) на боржника чекають такі обмеження:

виїзд за межі України;

керування транспортними засобами;

користування зброєю;

полювання;

займати керівні посади на державній службі.

Також боржник з аліментів не може впливати на рішення про тимчасовий виїзд дитини за межі України.

Як зазначає керівник цивільної практики ЮФ “Горецький і Партнери” Старовойтова Дарина, у разі виникнення заборгованості одержувач виплат має право на стягнення пені у розмірі 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення. Обрахунок починається з дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 % заборгованості.

Розмір пені може бути зменшений судом з урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів, – зазначає Дарина Старовойтова.

Ув’язнення чи громадські роботи

За несплату аліментів боржника можна притягнути до адміністративної, а в деяких випадках і кримінальної відповідальності.

6-місячна заборгованість зі сплати аліментів, з дня подання виконавчого листа, може стати причиною покарання у вигляді призначення судом суспільно корисних робіт, строком від 120 до 240 годин.

Якщо один з батьків має повторну заборгованість по аліментам, суд може призначити виконання громадських робіт на строк від 240 до 360 годин.

Читайте також: ДО 10 СІЧНЯ В УКРАЇНІ БУДУТЬ ПЕРЕВІРЕНІ ВСІ ОСВІТНІ ЗАКЛАДИ І ЛІКАРНІ – ГОНЧАРУК.

За несплату аліментів передбачено й кримінальну відповідальність.

Дарина Старовойтова зазначає, що відповідно до Кримінального кодексу за злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду аліментів, а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, суд може призначити одне з трьох покарань: громадські роботи на строк від 80 до 120 годин, арешт на строк до трьох місяців, або обмеження волі на строк до двох років.

Коли йдеться про аліменти, злочином вважаються будь-які дії боржника, спрямовані на невиконання рішення суду про стягнення аліментів. Наприклад: приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного або приватного виконавця, які призвели до виникнення заборгованості аліментів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці.

Дарина Старовойтова відзначає, що кількість вироків суду про притягнення винних осіб зростає.

У більшості випадків суд призначає покарання у вигляді громадських робіт, іноді обвинувачених виправдовують, а є випадки, коли потерпілі подають цивільний позов про стягнення моральної шкоди, і суди такі вимоги задовольняють, – наводить приклад юристка.

Джерело: