fbpx

Нові вимоги: коли українці виходитимуть на пенсію після реформи та що зараховується до стажу

Чим більше людина працювала, тим раніше він зможе піти на заслужений відпочинок, повідомляє “Сегодня”.

Прийнята Верховною Радою пенсійна реформа не передбачає прямого підвищення пенсійного віку. Але деяким українцям все ж доведеться відкласти вихід на заслужений відпочинок, так як в країні вводяться вимоги до страхового стажу.

Змінювати норми будуть поетапно. Так, спочатку для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 25 років стажу. При стажі 15 – 25 років на пенсію можна буде вийти в 63 роки, менш 15 років – в 65 років.

Однак нормативи мінімального страхового стажу будуть збільшуватися на 1 рік кожні 12 місяців до 2028 року.

Читайте також: ЧОМУ УКРАЇНЦІВ СТАЄ ВСЕ МЕНШЕ В КРАЇНІ: ЩО БУДЕ ДАЛІ

Таким чином, з 2028 роки для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 35 років страхового стажу. У Пенсійному фонді прогнозують, що до цього моменту такий стаж матимуть лише 45% українців, від є інші 55% вийдуть на пенсії вже пізніше 60 років.

Люди, у яких немає страхового стажу, можуть претендувати на соцдопомогу при досягненні 63 років. Обсяг допомоги буде визначатися виходячи з рівня доходів сім’ї пенсіонера. При наявності мінімум 40 років стажу піти на пенсію вийде раніше 60 років.

В цілому, щоб мати право на пенсію знадобиться 15 років стажу. Правда, відправитися на заслужений відпочинок доведеться не в 60 років, а пізніше.

Крім того, в парламенті вирішили залишити можливість для кожного українця докупити собі страховий стаж. При цьому один рік буде коштувати майже 17 тис. Грн, а 5 років (максимальна кількість) – 84 480 грн.

Що зараховується до стажу?

У первісному урядовому варіанті пенсійної реформи до страхового стажу повинні були входити тільки роки, проведені на офіційній роботі з “білою” зарплатою. Саме в такому випадку працівник робить регулярні пенсійні відрахування. При цьому декретну відпустку, наприклад, зі стажу хотіли зовсім прибрати.

Однак при підготовці реформи до другого читання в парламенті добилися того, що в стаж також зараховуватимуться:

  • навчання на бюджеті в вузах на денній формі;
  • декретну відпустку – для тих, хто був у ньому з 2004 по 2013 року також ще відпустку по догляду за дитиною до 6 років (з 2004 року);
  • підприємництво “спрощенці” (з 1998 по 30 червня 2000 року, з липня 2000 по кінець 2017 року);
    військова служба (до кінця 2017 року).

Також в Раді відмовилися підвищувати до 15% ЄСВ для підприємств з шкідливими умовами праці з першого і другого списків.

You cannot copy content of this page