fbpx

Новий порядок стягнення аліментів: що нового нас чекає

Змінилися терміни та порядок розрахунку аліментів.

“Вступив в силу новий порядок стягнення аліментів та збільшення їх розміру. Що нового нас чекає?” – Дарина Місюна, Київська область.

Відповідає Ярослава Бережна, керуючий партнер АО “B.C.B. LEGAL GROUP”:

“Тепер це не позовне провадження про стягнення (очікувати рішення можна було 1-6 міс.), А наказне (ст. 96 Цивільного процесуального кодексу): коли суд в триденний термін з моменту прийняття видає судовий наказ без судового засідання і виклику стягувача та боржника для заслуховування його пояснень по суті заявлених вимог.

Згідно з положеннями ст. 182 Сімейного кодексу (СК), мінімальний розмір аліментів на одну дитину збільшено з 30 до 50% прожиткового мінімуму.

Стаття 183 СК передбачає, що той з батьків або інших законних представників дитини, з якою вона проживає, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів в розмірі: на одну дитину – чверті, на двох дітей – однієї третини.

На трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на кожну дитину відповідного віку. В даний час для дітей до 6 років це 14 260 грн, для дітей від 6 до 18 років – 17 770 грн”.

До того ж для розрахунку розміру аліментів враховується не тільки офіційна зарплата батька, з кого стягуються аліменти, а й наявність рухомого і нерухомого майна, грошових коштів, доведених стягувачем аліментів, витрати платника аліментів.

Читайте також: СНІГОПАДИ І СКАЧКИ ТЕМПЕРАТУРИ: В УКРАЇНІ ЙДЕ ШТОРМОВИЙ ЦИКЛОН

Сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведений джерело походження коштів. Якщо аліменти визначені в твердій сумі, вони підлягають індексації.

Також передбачається відповідальність за прострочення сплати аліментів та оплати додаткових витрат на дитину.

Це пені в розмірі 1% суми несплачених аліментів за кожен день прострочення з дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня прийняття судом рішення про стягнення пені, але не більше 100% заборгованості.

Одержувач може претендувати на виплату заборгованості по допзатратам з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних з простроченої суми.

Ст. 192 СК передбачено, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів – у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.

Джерело.

You cannot copy content of this page