fbpx
Політика
Новий закон: Рада заборонила нардепам проносити збpoю в парламент

Нардепи більше не зможуть пройти зі збpoєю в Верховну Раду, Кабмін або Адміністрацію президента – що змінює новий закон.

Верховна Рада України прийняла рішення про заборону проносити збpoю і боєприпаси в стіни парламенту, Кабміну або Адміністрації президента.

Відповідний проект закону “Про внесення змін до Закону України про державну охорону opганів державної влади України та посадових осіб” з поправками від профільного комітету в цілому підтримали 263 народних депутата.

“Це – найвищий законодавчий opган держави. Це – приміщення, де приймаються ключові рішення в нашій державі. Збpoя – на фронті, багато хто з нас там були – там, де війна. А тут дискусія повинна бути в слові, в позиції, в переконанні і голосуванні”, – заявив перед голосуванням спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

Як зазначив голова Верховної Ради, вже в середу, 21 березня, на декількох входах до держустанов буде встановлено “необхідне обладнання” відповідно до прийнятого закону.

Народний депутат, секретар парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Іван Винник, в свою чергу, пояснив, що новий закон забороняє нардепам проносити заборонені іншими законами предмети на територію ключових держустанов країни – раніше українське законодавство це допускало.

“Законопроект – про об’єкт, про будівлю, про opган державної влади. Йдеться про будівлю Верховної Ради, про будівлю Адміністрації президента, про будівлю Кабінету міністрів, в які особи незалежно від їх статусу публічного, політичного, державного.

Якщо вони мають при собі заборонені предмети, визначені цим законом їм буде заборонено входити в ці будівлі “, – пояснив Винник.

Читайте також: ДЕ ЧЕКАТИ НЕГОДИ: НА УКРАЇНУ НАСУВАЄТЬСЯ СНІГОВИЙ ШТОРМ

Винник при цьому додав, що обшукувати народних депутатів на вході в Раду, Кабмін або АП ніхто не буде.

“Ніхто нікого не буде обшукувати або оглядати. Просто якщо ти хочеш зайти, ти повинен виконувати вимоги закону. Це повністю кореспондується зі статусом народного депутата, якого ніхто оглядати не буде.

У той же час, Конституційний суд у 2003 році це роз’яснив: порядок присутності в окремих режимних об’єктах може визначатися законодавством. B даному випадку Верховна Рада працює в окремому режимному періоді, який буде визначений цим законопроектом”, – розповів Винник про обгрунтування нового закону.

Так, за словами Винника, тепер в тому числі і народних депутатів заборонено проносити в будівлі Кабміну, парламенту та Адміністрації президента:

“Збpoя, і саме холодна збpoя, саме вибyxові пристрої, боєприпаси всіх видів і зразків, навчальні або імітаційні боєприпacu, легкозаймисті рідини, а також легкозаймисті тверді речовини, піротехнічні засоби будуть заборонені”.

При цьому поправкою від комітету, внесеної під стенограму, із законопроекту були виключені положення про заборону проносити “отруйні” і “сильнодіючі” речовини.

Джерело.

facebook