fbpx
Суспільство
Новий закон про прописку дозволить штрафувати українців: що потрібно знати

Українцям розповіли всі тонкощі нового законопроекту “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання”, який у народі прозвали “законом про прописку”.

Керівник сектору Офісу реформ Людмила Рабчинська вивчила документ і пояснила, за що можуть оштрафувати. Джерело

“Наприклад, помилковими будуть вважатися відомості, коли людина вказує одне місце проживання, а реально мешкає в іншому. Розмір штрафу адекватний, наприклад, штрафу за порушення ПДР.

Ми його встановили на такому рівні, щоб органи влади не зловживали цим пунктом для одержання певної вигоди”, — сказала Рабчинська.

Так, за подання неправдивих відомостей про реєстрацію місця проживання планують стягувати від 1,7 тис. до 3,4 тис. грн.

При цьому штраф за проживання без реєстрації або повідомлення органу реєстрації теж зросте: з 17–51 грн до 340–850 грн. Його буде нараховано, якщо громадянин прострочив встановлений строк для постановки на нову реєстрацію.

Згідно з документом, у квартиру можуть прийти з перевіркою тільки на підставі рішення суду чи на запрошення власника.

Людину повинні попередити заздалегідь — після прийняття рішення про перевірку протягом п’яти днів громадянину відправлять повідомлення про це, анкету для актуалізації даних і відомості, на підставі чого пройде перевірка.

Читайте також: Яке свято 29 березня: що ні в якому разі не можна робити, а що потрібно обов’язково зробити в цей день

“Якщо громадянин згоден на візит, йому необхідно вибрати дві дати в п’ятнадцятиденний строк і часовий проміжок з семи ранку до 21:00.

Така ж процедура передбачена при частій зміні місць реєстрації, тобто більше трьох разів за рік”, — повідомила експерт.

“Лист з анкетою відправляється тій особі, яка підлягає зняттю з реєстрації. Лист рекомендований або e-mail, тобто інша людина відповісти на нього не може.

Наприклад, при розлученні чоловік хоче зняти з реєстрації дружину, але він ніяк не зможе вплинути на те, чи отримає вона лист і дізнається про це. Якщо людина листів не отримувала, не відповідала, тобто на контакт не виходила — реєстрація анулюється.

При цьому її можна оскаржити, довівши, що ви були в тривалому відрядженні або хворіли, тому фізично не могли отримати кореспонденцію”, — уточнила Рабчинська.

Зазначається, якщо у людини кілька місць проживання, потрібно вибрати одне в якості місця реєстрації.

facebook