fbpx

– Ну навіщо ж ти так витрачалася, Оксанко? Мабуть дорого коштує, – сказала бабуся Зося, ласкаво погладжуючи свій подарунок. – А воду можна і на газі в кухлику закип’ятити. У мене в той час перехопило дух. Бабусі ж так мало потрібно – трохи уваги, і вона щаслива. А я – егоїстка – навіть телефонувати їй забуваю

Того ранку мене розбудив звук мобільного. Це було не повідомлення і не дзвінок від шефа, а нагадування:

“Привітати бабусю з днем ​​народження!”

Такі речі потрібно робити відразу, інакше потім можна закрутитися і забути. А забувати не можна – люди похилого віку такі образливі. Тому, замість того щоб додивитися солодкий ранковий сон, набрала потрібний номер.

– Бабусю, я тебе не розбудила?

– Ну що ти, Оксанко. Так добре, що ти подзвонила.

– Ну як же я могла не подзвонити тобі в такий день? Вітаю з днем ​​народження, бажаю міцного здоров’я і … в загальному, всього найкращого! Ти там як?

– Потихеньку, – відповіла бабуся Зося після досить довгої паузи.

– А чому голос такий, ніби щойно на городі бурячок сапала?

На цей раз пауза була ще довше.

– Так серце щось прихоплює. Ти б приїхала, а, дитинко?

– Добре, приїду, – пообіцяла я. – Тільки не зараз, пізніше…

Сильно не затягуй. А то ж покину цей світ ненароком і навіть попрощатися з тобою не встигну.

– Ба, перестань! Які твої роки!

– Та вже пожила… Від хвороб навіть молоді йдуть зараз, а вже такі старі руїни, як я… – бабуся говорила важко, з задишкою, тому я відчула недобре.

– Стривай, у тебе щось серйозне?

– Ось приїдеш, і розповім. А за привітання – дякую.

Бабуся Зося – татова мама. Вона жила в приватному будинку на околиці невеликого містечка, і маленькою я проводила у неї майже все канікули. Потім їздила все рідше, а за останні два роки взагалі ні разу не вибралася в гості. А коли їздити, якщо зайнята під зав’язку? Самі посудіть: робота, роман з Василем на завершувальній стадії, ремонт в квартирі… Вона мені дісталася в спадок від іншої бабусі – маминої мами.

“Двійка” хорошого планування, досить простора і охайна, але жахливо несучасна: яскраві шпалери, безглузда ліпнина на стелі, допотопна меблі…

Якось поскаржилася по телефону бабі Зосі, що хотіла б зробити ремонт, а грошей немає.

– У мене теж, – сказала вона, – зате є золоті прикраси. Здається, що дорогі. Візьми їх, може, якщо продаси, на ремонт вистачить.

Грошей, виручених від продажу прикрас, вистачило не тільки на ремонт, але і на нові меблі. А тут як раз і Василь дозрів, зробив мені пропозицію. Потрібно було до весілля готуватися, так що, самі розумієте, не до поїздок… Однак проігнорувати прохання бабусі Зосі я не могла. Тому дочекалася вихідного і поїхала. Причому сюрпризом, без попередження.

За той час, що ми не бачилися, бабуля сильно здала: схудла, постаріла і виглядала не на свої сімдесят вісім, а, принаймні, на десяток років старше. Я зробила вигляд, що не помітила цих тривожних змін. Вручила подарунок – красивий електрочайник. Бабуся так розчулилася, що навіть злегка розплакалася.

– Ну навіщо ж ти так витрачалася, Оксанко? Мабуть дорого коштує, – сказала вона, ласкаво погладжуючи чайник по глянцевому помаранчевому боці. – А воду можна і на газі в кухлику закип’ятити… У мене в той час перехопило горло. Бабусі ж так мало потрібно – трохи уваги, і вона щаслива. А я – егоїстична – навіть телефонувати їй забуваю…

– Зараз протестуємо мій подарунок. Будемо пити чай. Я і цукерки смачні привезла, – удавано бадьоро сказала я, виймаючи з дорожньої сумки ошатну коробку.

– Ой, людоньки, у мене ж заварка вчора закінчилася! – зніяковіло повідомила бабуся. – збігати в магазин, дитинко? – вона висипала з гаманця на стіл гроші і стала дбайливо рахувати копійки.

– А побільше немає? – ляпнула я.

– Пенсія тільки післязавтра буде. Це все, що залишилося.

Коли до мене дійшов сенс сказаного, стало важко дихати. Ще раз подумки обізвала себе бездушною людиною, і миттю вилетіла з дому.

У магазині купила три пачки хорошого чаю, сиру, ковбаси, печиво, і ще цілу купу смакоти.

– Людоньки, Оксанко! Навіщо ж ти стільки всього накупила! – сплеснула бабуся руками, коли я стала викладати з пакетів продукти.

– Захотіла і накупила, – відмахнулася я. – Зараз бенкетувати з тобою будемо.

Під час “бенкету” нарешті поставила головне питання, через яке кинула всі справи і примчала до улюбленої іменинниці:

– Так що у тебе з серцем? Щось серйозне? Тільки чесно скажи!

Бабуся пригнічено кивнула:

– Зносився мотор. Лікарі кажуть, потрібно терміново кардіостимулятор ставити, інакше довго не протягну.

– А скільки це буде коштувати вони тобі сказали?

Від озвученої суми волосся стало дибки. Звичайно, у мене таких грошей не було. Точніше, взагалі ніяких заощаджень не було – живу від зарплати до зарплати. Всі весільні витрати взяв на себе Василь. Ми так і домовилися: з нього – весілля, з мене – житло.

– Ба, а скільки твій будинок може коштувати? Цих грошей на операцію вистачить?

– Вистачить. Сусідка Леся, хоч сьогодні готова його купити для сина. Але якщо продам, де жити стану?

– Треба подумати… Ти не заперечуєш, якщо я піду на озеро, скупаюся?

– Сходи. А я пока посуду помию.

Насправді мені не хотілося купатися – просто потрібно було піти з дому і поговорити по телефону так, щоб баба Зося не чула.

Зателефонувавши, мамі, змалювала їй ситуацію, що склалася.

– Забрати до себе бабу Зосю? – не дослухавши, обурилася вона. – Я, після того як твого батька поховала, п’ятнадцять років вдовою проходила, тебе поодинці ростила… І ось тепер, коли нарешті вийшла заміж, ти пропонуєш мені наплювати на чоловіка і присвятити життя догляду за немічною старою?!

– Мамо, як ти можеш?!

– Можу. Ти часом не забула, що вона мені свекруха, по суті, чужа людина? А тобі – рідна бабуся. Ось якщо ти така добренька, до себе її і забирай. Розмова з Василем вийшла ще коротшою.

– Дурниці! Як ти собі це уявляєш? Починати сімейне життя під одним дахом з якоюсь бабою? А якщо дитина народиться? Їй окрема кімната потрібна буде. Не чуди. До речі, хотів запитати, який лімузин замовляти – білий або чорний?

– Ніякого, – сердито відповіла я. – Весілля не буде!..

Операція пройшла успішно. Бабуся відчуває себе добре, помолодшала.

І навіть намагається мене опікати…

Передрук без посилання на ibilingua.com – заборонений!

Фото ілюстративне, з вільних джерел

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями на Facebook

You cannot copy content of this page