fbpx

П’ять причин розриву сімейних відносин

Найчастіше розпадаються пари, які змушені жити з батьками‚ пише «Сегодня».

Спочатку сімейне життя здається казкою, молодята відчувають щастя від кожного прожитого дня, але потім начебто спадає пелена з очей і все починає валитися. Багато пар при перших же зіткненнях з невдачами, задають собі трагічний питання: “Чи підходимо ми один одному”.

  • Боротьба за лідерство

Будь-які людські відносини – це завжди явна або прихована боротьба за лідерство і домінування. Сімейні стосунки, в цьому сенсі, ніяке не виняток. Подружжя починають вирішувати “питання про владу”, про те, “хто в домі господар”.

Найчастіше це зустрічається в перші три-п’ять років шлюбу. Надалі, після визначення лідера, в сім’ї відбувається стабілізація.

Пам’ятай, боротьба за лідерство в сім’ї – це не боротьба чоловіки і жінки, це боротьба людських характерів і стратегій успішності. Чия стратегія виявиться успішнішою покаже тільки час.

  • Квартирне питання

Створюючи сім’ю, молоді люди мріють про власний будинок. Як показали дослідження, найчастіше розпадаються пари, які змушені жити з батьками. У такій обстановці молоді люди продовжують відчувати себе такими ж дітьми, як і до вступу в шлюб. Тому сім’ї з такого союзу може і не вийти.

  • Фінансова яма

Грошові труднощі – найпоширеніша проблема молодої сім’ї. До речі, безліч розлучень на початковому етапі сімейного життя відбуваються саме через цю проблему. Криза – це явище тимчасове і якщо він трапився, то найімовірніше через деякий час він пройде.

Знамениті і завжди актуальні слова “Все пройде і це пройде”. Саме цей напис прикрашала кільце царя Соломона. Все суєта-суєт, і немає такої ноші, яку не можна винести, тим більше якщо триматися разом.

  • Нудьга

Канадські вчені вважають, що головна причина розлучень – НЕ побут, а нудьга, яка означає, що потрібно щось змінювати. У такій ситуації допоможе різноманітність і винахідливість. Наприклад, можна відправитися в маленьку подорож.

Навіть у вихідний психологи радять не сидіти вдома, а виїхати кудись на природу. Спробуй знайти якісь спільні справи і заняття – разом готувати вечерю, кататися на велосипедах, плавати в басейні, дивитися улюблені фільми.

Потрібно активізувати життя своєї родини, а якщо це не допоможе почни захоплюватися чимось новим сама, а там і партнер зацікавиться.

Читайте також: ЧОМУ БРЕХНЮ В СТОСУНКАХ НЕ МОЖНА ПРОЩАТИ

  • Побут

Поки люди не живуть разом, не вирішують щодня дрібні проблеми і питання, їм приємно і добре вдвох, похід по магазинах для них – задоволення, збори з компанією в ліс – радість. Але все змінюється, коли ми щодня поруч один з одним.

Починаючи жити в єдиному обмеженому просторі, неминуче виникають конфлікти, коли інтереси партнерів розходяться. Найкращий спосіб, щоб уникнути цього, – усвідомлювати, що всі ми різні, у кожного з нас свій сформувався характер і система цінностей.

Пам’ятайте, що відносини в родині можуть з часом змінюватися. Але яких би проблем не виникало, необхідно намагатися завжди шукати компроміси між собою і вирішувати проблеми разом.

You cannot copy content of this page