fbpx

Пенсія в квітні 2022 року: чи буде перерахунок

Попри війну Росії з Україною, пенсіонери в березні 2022 року всі виплати отримали вчасно. Нині громадян пенсійного віку цікавить запитання: чи буде перерахунок пенсії в квітні 2022 року?

В ПФУ розповіли, які пенсії чекають українців в квітні 2022 року.

На другий місяць весни індексації пенсій не заплановано, однак щорічно в Україні 1 квітня відбувається перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам. Тобто тим громадянам країни, які після призначення пенсії продовжують працювати та отримали з того моменту страхового стажу не менше 24 місяців.

Перерахунок пенсії автоматичний. При цьому враховується отриманий страховий стаж або страховий стаж + заробітна плата, яку пенсіонер отримує після призначення пенсії.

Так як перерахунок пенсії в квітні 2022 року буде індивідуальним, для того, щоб дізнатися свій розмір надбавки, необхідно використовувати коефіцієнт заробітку. Дізнатися його можна безпосередньо в територіальному відділенні Пенсійного Фонду в онлайн-кабінеті на сайті Пенсійного Фонду.

Зверніть увагу, що працюючим пенсіонерам не виплачуються доплати та надбавки (за непрацездатних членів сім’ї, проживання на територіях радіоактивного забруднення тощо).

Війна і пенсії 2022 року: як отримати виплати?

В багатьох регіонах України після вторгнення Росії пенсіонери і отримувачі соціальних виплат зіткнулися зі складнощами в отриманні грошей. Тому Міністерство соціальної політики допомогло запустити в певних місцевостіх спеціальний механізм. Наразі він працює в:

Донецькій області – Маріупольський та Волноваський райони, місто Маріуполь;

Запорізькій області – Пологівський, Василівський та Бердянський райони;

Луганській області – всі райони та міста;

Херсонській області – Херсонський (в межах колишнього Олешківського району) та Генічевський, міста Гола Пристань і Каховка;

Сумській області – Охтирський (в межах колишнього Тростянецького району);

Харківської області – Харківський, Ізюмський райони, міста Куп’янськ, Ізюм, Мерефа, майже всі регіони міста Харків;

Чернігівській області – Деснянський район (місто Чернігів) та частина Новгород-Сіверського району;

Київській області – Вишгородський (в межах колишнього Іванківського району).

Як працює спеціальний механізм та як отримати пенсії?

Грошові перекази на період воєнного стану в країні будуть здійснюватися через Ощадбанк. Потім він надсилатиме отримані пенсії людям. Для тих пенсіонерів, які і так отримували пенсію на банківську карту Ощадбанка нічого взагалі не зміниться.

Зміни торкнуться лише тих, кому видавали гроші в “Укрпошті”. Наразі Ощадбанк зможе здійснювати грошовий переказ за допомогою міжнародної платіжної системи MY TRANSFER.

Якщо в перелічених вище районах і містах люди хочуть отримати пенсію на “Укрпошті”, потрібно звернутися до будь-якого відділення Ощадбанку з довідкою з РНОКПП та паспортом протягом 60 днів.

You cannot copy content of this page