fbpx
Суспільство
Перша седмиця Великого посту 2019: що обов’язково потрібно зробити

Перша седмиця Великого посту в 2019 році – з 11 по 17 березня. Вона вважається дуже важливою для всіх православних християн, тому ми пропонуємо вам пригадати, що обов’язково потрібно зробити. Джерело

11 березня, Чистий понеділок – цього дня в народі прийнято робити прибирання відразу після Масниці. Весь наступний тиждень відрізняється строгим постом.

Весь піст, крім субот і неділь, в храмах читається молитва святого Єфрема Сирина. У ці дні її потрібно додати в домашню молитву.

У перші чотири дні першої седмиці Великого посту (з понеділка по четвер, 11 березня – 14 березня) увечері, в храмах читається Великий покаянний канон Андрія Критського.

Необхідно заздалегідь дізнатися про час початку богослужіння у вашому храмі – воно може змінюватись в проміжку від 16 до 19 годин вечора.

У середу і п’ятницю першої седмиці, як і всіх інших седмиць Святої Чотиридесятниці, служиться Літургія Передосвячених дарів.

Читайте також: – Ось що мені робити? Вимагати, щоб він розлучився або просто розлучитися з ним?

У п’ятницю, 15 березня, з вечерні починається служба святого Феодора Тирона, яка з’єднується з Літургією Передосвячених дарів.

У суботу першої седмиці, 16 березня, Церква відзначає пам’ять святого великомученика Феодора Тирона і згадує, як християни були збережені ним від осквернення ідоложертовною кров’ю в першу седмицю Великого посту.

Перша неділя Великого посту, 17 березня, називається Тижнем Православ’я щодо звершуваного в цей день святкування Торжества Православ’я над усіма єресями, возмущавшими Церква.

Відбувається особливе богослужіння, зване чином Торжества Православ’я.

Також в цей день багато віруючі причащаються Святих Христових Таїн, готуючись до цього всю попередню тиждень.

Related Post

facebook