Президенту України Петру Порошенко сьогодні виповнюється 52 роки. За минулі 12 місяців гарант зробив три десятка робочих поїздок по країні і побував майже в 20 інших державах. Як експерти оцінюють цей рік президента і які виклики стоять перед гарантом в майбутньому.
ПОЇЗДКИ І ВІЗИТИ. Свій 52-й рік український лідер розпочав із зустрічі з президентом Ізраїлю Реувіном Рівліном, який відвідав Київ у минулому вересні.
На жаль, тоді високий візит довелося перервати через відхід лауреата Нобелівської премії Шимона Переса, який керував Ізраїлем перед Рівліном. Сам Порошенко також відправився в Ізраїльна церемонію прощання з політиком.
Під час своєї поїздки він провів переговори зі світовими лідерами. Так, він зустрівся з уже колишнім президентом Франції Франсуа Олландом, екс-главою уряду Італії Маттео Ренці, прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо і прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо.
Читайте також: ПРОГНОЗ ПОГОДИ НА 26 ВЕРЕСНЯ: В УКРАЇНУ СУНЕ АНТИЦИКЛОН
Всього ж за минулий рік Порошенко відвідав 19 країн. При цьому варто відзначити, що, вперше за історію двосторонніх відносин, він в травні цього року побував з робочим візитом в Республіці Мальта , яка в 2017 році головувала в ЄС .
“Так історично склалося, що Мальта грає роль адвокат України в Європейському союзі”, – заявив він тоді.
А ось фаворитами в поїздках президента по країні стали Харківська , Одеська та Донецька області. За словами політолога Володимира Фесенка , цілком природно, що головнокомандувач часто буває в Донецькій області, яка сьогодні є зоною конфлікту.
“Якщо говорити про Одесу, то це один з найбільш проблемних регіонів – не так давно там була зміна губернатора, і в тому числі з останніх подій ми це бачимо.
Харківську ж область раніше очолював нинішній глава АПІгор Райнін і, напевно, є його опосередкований вплив на частоту візитів. Плюс це регіон-лідер за багатьма показниками. Не варто забувати, що це фактично прифронтова область “, – додає Фесенко.
УСПІХИ. Політексперт Сергій Таран зазначає, що за минулий рік потрібно відзначити роботу президента на терені міжнародної політки: “Тут Україна демонструє успіхи – у нас є солідна підтримка світової спільноти. Друге – безпека всередині країни.
Незважаючи на те що у нас все ще триває конфлікт на Донбасі, він не переріс у повномасштабну війну. Тут ми повинні розуміти, що війни швидко не закінчуються “.
А ось особливу увагу в минулі місяці, на думку Тарана, необхідно було звернути на економіку.”
Звичайно, це не зона відповідальності президента, і тут більше питання до Кабміну, але, тим не Проте, багато українців сприймають це як його парафію. І в найближчі місяці на цьому теж потрібно зосередитися “, – резюмує експерт.