fbpx

“путін мріє оточити Київ”: яку стратегію вибрав президент США

Президент США Джо Байден завжди каже, що міжнародні відносини стосуються, перш за все, відносин, і він їх розвивав з президентом Росії Володимиром Путіним протягом двох десятиліть. Байден попереджав, що Путін мріяв про відновлення авторитарної імперії, ще в часи, коли був сенатором від штату Делавер. Пише obozrevatel

Під час президентської передвиборної кампанії він неодноразово говорив, що знає, що Путін не хоче його перемоги. З початку свого перебування на посаді президента Байден покладався на своє розуміння російського лідера, щоб сформувати власне ставлення. Про це ідеться у матеріалі CNN.

Це проявляється навіть в тому, як Байден поводиться у спілкуванні з Путіним, неодноразово в розмові перериваючи те, що він і його помічники бачать як стратегію російського президента, спрямовану на те, щоб заплутати й спантеличити.

Згідно з десятком інтерв’ю з посадовими особами Білого дому, членами Конгресу та іншими, Байден свідомо працював з союзниками за кордоном, щоб відмовити російському лідеру в розвитку стосунків “один на один” між Вашингтоном і Москвою.

Він так само свідомо працював всередині країни над тим, щоб деполітизувати опозицію відносно вторгнення Росії в Україну, так що навіть серед республіканців підтримка Путіна була зміщена на задній план, а засудження російського лідера стало одним з основних напрямків двопартійної угоди з тих пір, як Байден став президентом.

Байден навіть посилив свою риторику, назвавши Путіна “воєнним злочинцем”, “диктатором-вбивцею” і “чистим головорізом”.

“Путін намагається оточити та взяти в кільце Київ. Те, що Байден намагається зробити – щоб весь світ оточував Путіна”, – сказав демократ Грег Мікс, голова комітету Палати представників із закордонних справ.

Ще під час президентських перегонів в США у 2020 році Байден розповідав про протистояння, яке насувається.

“Путін має одну головну мету: зламати НАТО, послабити західний альянс і ще більше зменшити нашу здатність конкурувати в Тихоокеанському регіоні, задумуючи щось із Китаєм. Цього не станеться під час моєї каденції”, – заявляв Байден.

Незважаючи на те, що Байден зараз ще більше посилив свою риторику щодо Путіна, поки це є максимум, який він може собі дозволити, перш ніж перейти до ескалації, якої так відчайдушно намагається уникнути.

Фото ілюстративне

You cannot copy content of this page