fbpx

Підробіток в Україні: студентам пропонують до 15 000 гривень і стажування

Студентам більше не доводиться розвантажувати вагони, щоб заробити. Відійшовши від літніх канікул і влившись у навчальний процес, багато студентів замислюються про підробіток.

Мало хто в наш час може дозволити собі присвячувати час тільки навчанні: не тільки старшокурсники, а й молодші часто прагнуть знайти собі заняття до душі, щоб заробляти і добувати досвід, без якого диплом в очах роботодавця вже не самодостатній.

На щастя, розвантажувати вагони, щоб розжитися надбавкою до стипендії, сьогодні необов’язково: для молоді буквально відкриті всі шляхи, і якщо постаратися, можна за роки навчання зробити серйозний заділ на майбутнє.

Найперспективніші – сфера IT і виробництво

Майже без шкоди для навчання студент в місяць може заробляти від 5 до 12 тис. Гривень, а кількість вакансій для хлопців без досвіду все зростає.

“Найперспективніші вакансії – в сфері IT і на виробництві. А найбільш часто пропоновані – продажу різних видів (продавець-консультант, менеджер з продажу), оператори контакт-центру, сфера гостинності.

Тисячами надходять пропозиції простіше: вантажники, комплектувальники, касири в супермаркеті, – перераховує експерт Тетяна Пашкіна”.

Так, за даними rabota.ua, в серпні 2017 року, порівняно з серпнем 2016- го, пропозицій для цієї категорії претендентів стало більше на 132%.

Читайте також: ЗНО 2018: ЯКІ НОВОВВЕДЕННЯ ЧЕКАЮТЬ ШКОЛЯРІВ

“Що стосується заробітної плати, то київські роботодавці платили влітку близько 4500-5000 гривень (на 14% більше, ніж в цілому по Україні)” , – розповіли нам фахівці ресурсу.

Безперечно, попит на молодіжний праця стабільно зростає.

“У цьому році, вперше за багато років, змінився лідер за кількістю вакансій для студентів. Якщо раніше поза конкуренцією були продажу, то цього року з величезним відривом лідирує сфера обслуговування.

У першому півріччі на нашому сайті в категорії “Сфера обслуговування” було розміщено понад 12 000 вакансій для студентів – це на 46% більше, ніж кількість пропозицій для них же в категорії “Продаж, закупівля, – розповідає Сергій Марченко, директор з розвитку Work.ua.”.

Умовно кажучи, усміхнений хлопець у бейсболці впевнено перемагає буфетницю тітку Зіну: роботодавці воліють платити за відкритість до нових стандартів ефективної праці, а не за багаторічний досвід, маловживаних на сучасному ринку. Скільки готові платити студентам:

Зміни на краще: головою, а не руками

Ринок праці для студента і молодого фахівця дуже змінився в порівнянні з тим, що спостерігалося ще 10-20 років тому: голодний першокурсник, який заробляє на будівництві на батон і пляшку кефіру, залишився в старих кінострічках.

Сьогодні роботодавці заманюють більш актуальними пропозиціями: “Заробити на новий смартфон”.

Зараз у студентів з’являється все більше можливостей працювати у вільний від пар час, за гнучким графіком або віддалено, а роботу можна знайти “теплу і неважку” – в основному пов’язану з комп’ютерами або паперами.

Робота для всіх: каси і прибирання

“Шукаєте сумну і сумну офісну роботу? Колектив “кому за 40″ на чолі з головбухом Оленою Петрівною?” – так починається оголошення про пошук співробітника на автомийку.

Щоб заманити студента на чорнову роботу, потрібно говорити з ним на зрозумілій мові – про “команді молодих, цілеспрямованих, амбіційних професіоналів”.

Гнучкий і договірної тут не тільки графік, але і умови видачі зарплати (потижнево, якщо треба). А від претендентів вимагається лише готовність вчитися і порядно виконувати роботу.

Можна займатися прибиранням після будівельних робіт – денні, нічні зміни, 200 грн за 8 годин роботи, 250 – за 10. Чи вистачає пропозицій від супермаркетів і роздрібних магазинів: продавці, касири, консультанти.

З необхідних умов – тільки освоїти касовий апарат і вибрати відповідну зміну (можна нічну). Якщо день-два в тиждень можете прогуляти повністю, можна податися в кур’єри: робота з 8:00 до 18:00, 320 грн в день, виплата щодня.

“Непогана пропозиція – касир- адміністратор лотерейного клубу в містах Київської області (Вишневе, Васильків, Боярка). Робота – сутки/дві, без досвіду, за зміну – 600 грн плюс премії” , – наводить приклад Тетяна Пашкіна.

Читайте також: ДЕСЯТКИ “ЗІРОК” НА ГОДИНУ: НА УКРАЇНУ ЧЕКАЄ ЧАРІВНА НІЧ ЗАГАДУВАННЯ БАЖАНЬ

Куди беруть

Набір на “курси Дідів Морозів ” ще не почався, але бажаючим блиснути акторським талантом треба бути готовим до кастингу вже через пару тижнів, говорить Тетяна Пашкіна.

Постійно запрошують підучитися курси і школи програмування, які обіцяють слухачам працевлаштування після завершення навчання. А це означає, що навіть учень в Полтаві зможе працювати на замовника з Пекіна або Лондона.

“Зарплати в сфері ІТ стабільно вищі за середньоринкові. Зараз роботодавці Work.ua пропонують студентам-web-програмістам в середньому 10 200 грн, розробникам Front-end – 13 700 грн, розробникам IOS – 36 500!” – наводить свіжі дані Марченко.

Не всім дано програмувати. Але писати тексти вміють багато: копірайтер – студент, сидячи в гуртожитку або студентському кафе, може заробити 25 грн в годину (можна вибрати зміну), або до 6 тис. на місяць.

Джерело.

You cannot copy content of this page