fbpx

Підстави вважати, що Білорусь незабаром вступить у війну з Україною, а остаточне рішення за кремлівським диктатором: подробиці

У НАТО та США є підстави вважати, що Білорусь незабаром вступить у війну з Україною, але остаточне рішення залишається за кремлівським диктатором. Про це заявили чиновники США, додавши, що країна вже вживає заходів для цього.

Про це повідомляє CNN.

Військовий чиновник НАТО заявив, що стає все більш ймовірно, що Білорусь вступить війну росії проти України.

– Президент путін потребує підтримки. Білорусь цілком може допомогти, – пояснив чиновник.

Джерело з білоруської опозиції повідомило, що білоруські бойові підрозділи готові найближчими днями вступити в Україну “з тисячами сил, готовими до розгортання”. На думку цього джерела, це матиме менший військовий вплив, ніж геополітичний, враховуючи наслідки приєднання до війни іншої країни.

Високопоставлений співробітник розвідки НАТО окремо сказав, що альянс оцінює, що білоруський уряд “готує середовище для виправдання білоруського наступу проти України”.

У виданні нагадують, що росія розпочала атаку на Україну частково з території Білорусі, і тисячі російських військових зібралися в Білорусі напередодні вторгнення кремля в Україну 24 лютого, яке, як стверджували дві країни, було для навчань.

До того ж, минулого місяця Білорусь внесла зміни у конституцію, щоб дозволити країні постійно розміщувати як російські війська, так і ядерну зброю, хоча американські чиновники підкреслили, що вони ще не бачили жодних доказів того, що Росія переміщує ядерну зброю або готується до цього.

Варто зауважити, що військовий чиновник НАТО заявив, що остаточне рішення щодо участі Білорусі у війні ще має бути прийняте в московії, тобто станом на зараз немає жодних ознак того, що білоруські сили беруть участь у боях в Україні.

– Справа не в тому, чого хоче Лукашенко. Питання таке: чи хоче путін ще одну нестабільну країну в регіоні? Участь дуже дестабілізує Білорусь, – пояснив чиновник.

Чиновник не уточнив, як Білорусь може втрутитися у війну, але сказав, що росія спробує перекрити військову допомогу НАТО, яка надходить в Україну від її західного кордону.

Слава Україні і ЗСУ!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.

You cannot copy content of this page