fbpx
Україна
Після нашої перемоги Україну будуть відбудовувати у три етапи: Шмигаль поділився подробицями

Після нашої перемоги Україну будуть відбудовувати у три етапи: Шмигаль поділився подробицями

Відновлення України після війни, яку розв’язала Росія, відбуватиметься у три етапи. При цьому перший з них іде зараз – будівництво почали, не чекаючи закінчення бойових дій.

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю РБК-Україна. Він перерахував усі три етапи відновлення України:

1. Оперативне відновлення під час ведення бойових дій.

Ці роботи вже ведуться. Вони передбачають відновлення критичної інфраструктури. Наприклад, це будівництво тимчасових мостів та переправ, ремонт автодоріг та залізниці, відновлення енерго- та водопостачання на звільнених територіях тощо.

Окрім того, проводяться роботи, пов’язані із пошкодженим житлом українців. Йдеться про ремонт (тимчасовий або ґрунтовний) дахів, дверей та вікон, щоб не допустити ще більше руйнування будинків.

2. Відновлення після завершення воєнних дій.

“Буде певний етап інвентаризації збитків, розробки проектно-кошторисних документацій, погоджень із партнерами. Ми хочемо, щоб вони взяли участь у відновленні України за регіональним принципом”, – розповів Шмигаль.

Він зазначив, що на участь у відновленні України погодилося вже близько 10 країн. У цей етап, окрім іншого, підуть розселення людей. Тому держава викуплятиме існуюче на ринку житло і робитиме замовлення на будівництво нового.

3. Повний план відновлення України.

Ця частина, за словами Шмигаля, передбачає структурні зміни. “Це не просто відновлення будівель, а зміна парадигми нашої держави – відновлення та відновлення разом з нашими партнерами за регіональним та параметричним принципом”, – пояснив прем’єр.

Наприклад, у кожному місті має бути сміттєпереробний завод, очисні споруди, якісний водопровід та водовідведення. Також впроваджуватимуться технології “зеленої” економіки.

“Якщо ми відновлюємо підприємство, то не ставимо застаріле обладнання та печі, ми ставитимемо сучасне обладнання, енергоекономне і з дуже низьким рівнем викидів. Це нас цікавить, і в цьому напрямку ми рухатимемося”, – резюмував Шмигаль.

Фото – з мережі