fbpx

По всій Україні дешевшають квартири

У падінні цін звинувачують долар і “відкладений” попит, пише «Сегодня».

Незважаючи на зростання української економіки і рівня доходів простих громадян, ситуація на вторинному ринку нерухомості за перші півроку змінилася слабо і продовжує демонструвати помірне зниження цін.

Лише в деяких обласних центрах статистика закритих угод фіксує незначне, до 7%, зростання цін. Експерти стверджують, що поки в країні не буде доступної іпотеки, ситуація не зміниться.

Плавне падіння. Згідно зі статистикою, експертами онлайн-бази OLX, ціни на однокімнатні квартири протягом півроку залишалися умовно стабільними і в більшості обласних центрів знизилися до липня.

Найбільше середня вартість 1-кімнатної впала в Хмельницькому – майже на 26%. Також на 10% знизилися ціни у Тернополі та Ужгороді. А ось в деяких обласних центрах, наприклад в Черкасах, однушки подорожчали в середньому на 7%.

В цілому за підсумками півріччя найдешевше 1-кімнатну квартиру можна придбати в Сумах ($ 13,6 тис.), Запоріжжя ($ 14,8 тис.) Та Хмельницькому ($ 15,4 тис). А ось найдорожчим житло залишилося в Києві, Одесі та Львові.

Найпопулярнішими, як і в минулі роки, на вторинному ринку залишилися 2-кімнатні квартири (36% від кількості закритих операцій), на другому місці – 1-кімнатні (34%). Замикають трійку лідерів – 3-кімнатні (26%).

А ось великогабаритне житло з чотирма кімнатами народ традиційно купував неохоче – їх частка в закритих угодах всього 4%.

Читайте також: У ФІНЛЯНДІЇ ПРОПАЛА ГРУПА З 37 УКРАЇНЦІВ-ЗАРОБІТЧАН

ЩО ДАЛІ. Експерти кажуть, що в падінні цін винні зміцнення гривні і пересиченість ринку. “Зараз нерухомість не дуже цікавить народ, в той же час будується набагато більше житла, ніж потрібно.

Тому забудовники змушені конкурувати з власниками вторинного житла і пропонувати знижки, щоб залучити покупців”, – розповів нам аналітик консалтингової компанії Сергій Костецький.

А ось президент Союзу фахівців з нерухомості України Віктор Несін вважає, що попит є, але “відкладений”: “У населення є потреба в своїй оселі, але немає можливості його купити.

Проблему ускладнює відсутність прийнятних умов іпотеки – середня зарплата, навіть з недавнім підвищенням , занадто мала для того, щоб банки могли без ризиків давати іпотечний кредит “.

При цьому, незважаючи на те, що в світі вартість квадратних метрів росте, фахівці в один голос стверджують, що у нас поки сильного зростання цін на ринку житла не передбачається. “Вартість або залишиться на тому ж рівні, або продовжить повільно падати до кінця року”, – говорить Костецький.

Такої ж думки дотримується і Віктор Несін. При цьому первинний ринок буде тримати ціни. “Будівництво повинно в будь-якому випадку окупитися, тому нижче собівартості житло не оцінять”.

Разом з тим така стабільність ринку, за словами експертів, привертає все більше інвестицій з країн ближнього зарубіжжя. “Для європейського інвестора важлива насамперед стабільність, а не прибуток . Навіть якщо він запрацює 3% на продаж житла – буде продовжувати інвестувати в будівництво”, – говорить Несін.

У мільйонниках – дорожче

Очікувано, що найбільш затребуваним і дорогим житло було в містах-мільйонниках. Найдорожчі метри продаються в столиці. Квартира з однією кімнатою тут буде коштувати $ 37 969 з двома – $ 63 490, з трьома – $ 102 840 а з чотирма – $ 182 369.

Крім того, традиційно дорогим залишається житло на березі Чорного моря. Так, в Одесі на 1-кімнатну квартиру доведеться зібрати $ 33 194, на 2-кімнатну – $ 47 593, на 3-кімнатну – $ 70. 186, а ось на 4-кімнатну – вже $ 114 956.

А ось щоб купити 1-кімнатну квартиру в Дніпрі, українцю доведеться викласти близько $ 20 753. Двушка обійдеться в $ 29 023, трійка – $ 40 197, а 4-кімнатна – $ 66 242. Однокімнатне житло в Запоріжжі обійдеться в $ 14 814, 2-кімнатна в $ 21 779, 3-кімнатна у $ 28 517 , а 4-кімнатна – в $ 31 991.

На заході очікувано лідирує популярний серед туристів Львів . Так, за однушку у Львові доведеться заплатити $ 28 648, за двушку – $ 44 209, за троячку – $ 61 484, за 4-кімнатну – $ 67 017.

На сході країни, в Харкові: 1-кімнатна квартира коштує $ 21 044, 2-кімнатна – $ 29 626, 3-кімнатна – $ 39 322, а за хороми з чотирма кімнатами доведеться викласти $ 51 794.

Читайте також: В УКРАЇНСЬКИХ ID-ПАСПОРТАХ ВОСЕНИ З’ЯВИТЬСЯ НОВИЙ ПАРАМЕТР

You cannot copy content of this page