Сезонним працівникам стане простіше, а затриматися надовго, навпаки, буде складніше.
Польський Сейм нещодавно прийняв закон , який спрощує працевлаштування для сезонних робітників. У той же час, для тих, хто хоче затриматися в країні довше, все ж виникають додаткові труднощі, пише UBR .
Так, зараз можливо працевлаштуватися на роботу по безвізу. Не потрібно оформляти і трудову візу – досить мати біометричний паспорт і запрошення від роботодавця. На таких умовах можна перебувати на території Польщі 90 днів за півроку – як і при туристичному безвізе.
Дана інформація вже є на офіційному сайті прикордонної служби Польщі. Ці умови ідеальні для сезонних працівників, кажуть експерти.
Запрошення можна отримати як безпосередньо від роботодавця, так і при оформленні через кадрове агентство. Польські роботодавці, що надають роботу на сезон, самі зацікавлені в тому, щоб наплив українських працівників не зменшувався, тому будуть продовжувати видавати запрошення, відзначають фахівці.
Складніше тепер доведеться тим, хто хоче влаштуватися в Польщі на більш тривалий період. З початку липня введені обмеження для агентств з працевлаштування: терміни найму іноземних робітників не повинні перевищувати 18 місяців.
“Раніше обмежень взагалі не було. Постійну роботу шукають на будівництвах, СТО, фірмах-перевізників, в сільському господарстві (в основному великі ферми)”, – розповіла адвокат , яка співпрацює з польською адвокатською фірмою в якості юриста, Ірина Мізіна.
Щоб залишитися більше, ніж на три місяці, українці придумали наступну схему: їдуть по безвізу легально як туристи або в “бізнес-подорож” на 90 днів, і вже на місці отримують дозвіл на роботу. У цьому нашим заробітчанам допомагають польські роботодавці. Головне – не зволікати до останнього.
Таким чином українці цілком можуть легалізувати своє перебування в Польщі довше покладених 90 днів, говорять експерти. Але попереджають – спосіб напівлегальний.
“Цей спосіб напівлегальний, але поляки не хочуть втрачати робочу силу, тому, в разі чого виручають своїх підопічних. З одного боку, корупцію в Польщі ніхто не відміняв, з іншого, заробітчан так багато, що перевірити всіх інспекція з праці просто фізично не встигає .
Та й відправляють на батьківщину в більшості випадків тільки коли вже сильно проштрафилася – зробиш якесь правопорушення, наприклад “, – зауважив голова профспілки заробітчан” Трудова солідарність “Віталій Махинько.
При цьому, кажуть експерти, з початку наступного року поляки врегулюють ще один момент, яких полегшить українцям роботу. Зараз при зміні роботодавця в Польщі, українцеві необхідно подавати документи через свого наймача на перереєстрацію, яка може тривати до декількох тижнів.
Тобто, при зміні роботи українець залишається на деякий час на “пташиних правах”. Йому можуть в результаті просто не заплатити за роботу, або при першій же перевірці видворити з країни.
З 1 січня наступного року така перереєстрація відбуватиметься практично миттєво, незалежно від дня тижня – онлайн.
Читайте також: МАТИ ЗАГОРНУЛА НЕМОВЛЯ В ПАКЕТ І ЗАЛИШИЛА НА УЗБІЧЧІ ДОРОГИ
“Раніше роботодавець міг взагалі не подавати ці документи, обманюючи працівника. І той фактично не мав ніяких прав, працюючи в Польщі. З наступного року ситуація зміниться в кращу сторону”, – вважає Махинько.
Нагадаємо, раніше міністр сім’ї, праці і соціальної політики Польщі Елжбета Рафальська заявила, що Польщі не вистачає робочих рук. А президент Союзу підприємців і роботодавців Польщі Цезарій Казмерчак відзначав, що його країна планує в найближчі роки залучити додатково 1 млн трудових мігрантів з України , Білорусі та В’єтнаму, так як вони “добре себе зарекомендували на ринку праці”.
Недавні записи
- Вона лікувала мене від гикавки, лякаючи. Гаркала прямо в обличчя так, що дитина швидше б гавкнулася сама, ніж перестала гикати. Бабуся не знає, що могла не повернутися, і знову загортає каструлі з пюре під моєю подушкою
- Сестра старша за мене аж на п’ятнадцять років. Коли вона чекала дитину і від неї пішов чоловік, вона раптом заволала, що не має власної квартири, а на знімання не хоче, тому що так розбазарить накопичені гроші.Тобто якась частина накопичень у неї була, вона збирала, але на цілу квартиру їй не вистачало. До нас з мамою переїжджати вона не хотіла і придумала “чудове” рішення: продати нашу квартиру. І ось сестра почала підбивати клинці, щоб я забрала маму жити до себе!
- І я почула, як його мама, тобто моя майбутня свекруха, вмовляла Сашка скоріше на мені оженитися, щоб я, нарешті, перестала розбазарювати сімейний бюджет! Мовляв, ми ж все одно вже живемо разом, як сім’я. А якщо ми одружимося, то я відразу розслаблюся, перестану витрачати гроші на манікюр, вії і масаж, і ці всі кошти залишиться вдома
- Ми ще на початку тижня домовилися з мамою про зустріч. Вона на пенсії, скучно одній, та й онуки бабусю люблять, тому й рвуться до неї в гості по-частіше. Олегу у тещі не дуже “весело”, але що поробиш, такий вік, що треба провідувати. Та цього разу він вирішив схитрити. Я з самого ранку бачила “дивину” в квартирі, та вчинки, які він робив далі – просто вивели мене з себе!
- Я живу один, працюю програмістом. Вже напрацював на квартиру, автівку, ось тільки з дівчатами все не складається. Але чого це я, історія ж не про мене. Справа в тому, що є у мене подруга (дружимо з Оксаною ще зі школи). І ось стала вона час від часу мені жалітися, на нововведення на роботі. Я взяв, не подумавши, їй ляпнув “вирішення”, а воно – спрацювало!