fbpx

Порошенко підписав закон про встановлення лічильників на тепло і воду в обов’язковому порядку

Нові норми повинні зменшити рахунки українців за комунальні послуги, передає Сегодня.

Президент Петро Порошенко підписав закон України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”. Про це повідомила прес-служба глави держави.

Закон визначає правові, економічні та організаційні основи забезпечення комерційного, в тому числі розподільного, обліку послуг з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання.

Законом також вводиться обов’язковий облік тепла та води.

Читайте також: «Хохлобаби, готуйтеся!» Інцидент з «російською людиною» в поїзді розгнівав мережу

“Завдяки обліку населення буде платити тільки за спожиті ресурси. Введення норм цього закону дозволить контролювати ефективність реалізації заходів з енергоефективності. Все це має сприяти зменшенню витрат споживачів на оплату комунальних послуг”, – відзначає прес-служба президента.

Крім того, нормами закону визначено порядок оснащення будівель і окремих приміщень вузлами комерційного обліку, їх обслуговування, заміни та абонентського обліку, особливості зняття показань вузлів обліку і відповідного розподілу обсягу спожитих комунальних послуг, організаційно-правові засади формування рахунків на оплату комунальних послуг.

“Реалізація закону дозволить підвищити ефективність функціонування сфер теплопостачання і централізованого водопостачання, створити стимули раціонального використання водних і енергетичних ресурсів, а також буде сприяти налагодженню взаємовигідних відносин між споживачами та суб’єктами господарювання, що надають відповідні послуги”, – прогнозують у Порошенка.

Читайте також: Вінницька школярка закохала в себе мережі одним прекрасним вчинком: фото

За оцінками експертного середовища, прийняття закону дозволить знизити на три чверті обсяг неврахованих витрат води у внутрішньобудинкових системах і скоротити споживання теплової енергії протягом 1-3 років в середньому на 15-20%, що, в свою чергу, сприятиме зменшенню споживання газу і скороченню викидів парникових газів.

Нагадаємо, цей закон був розроблений з метою імплементації в Україні ряду статей директиви ЄС про енергетичну ефективність, що є частиною зобов’язань України перед Європейським Союзом.

You cannot copy content of this page