fbpx

Прем’єр Великобританії Борис Джонсон стримав слово. Starstreak (буквально “зоряний слід”) – британський зенітно-ракетний комплекс середнього радіусу дії, призначений для поразки вертольотів і літаків противника

Прем’єр Великобританії Борис Джонсон стримав слово.

В Україну прибувають зенітні ракетні комплекси Starstreak. Зенітні ракети британського виробництва, буквально цими днями будуть розгорнуті в Україні.

Міністр оборони Великобританії Бен Уоллес розповів журналістам, що система Starstreak – це ракети, політ якяких втричі перевищує швидкість звуку і у найближчий час будуть готові до їх використання збройними силами Україні проти ворожих гелікоптерів і літаків.

Starstreak (буквально “зоряний слід”) – британський зенітно-ракетний комплекс середнього радіусу дії, призначений для поразки вертольотів і літаків противника. Дальність дії ракет Starstreak сягає до 7 лікометрів. Starstreak також позначають Starstreak HVM (High Velocity Missile – високошвидкісна ракета).

Конструкція дозволяє розігнати суббоєприпаси до швидкості близько 3500 км/год, що нівелює будь-які протиракетні маневри супротивника. Позиціонується виробником як багатоцільовий комплекс.

Після пуску і розгону ракети до швидкостей більше 3 махів, відбувається відділення трьох суббоєприпасів, що наводяться далі за принципом “лазерна стежка” (напівавтоматичне командне наведення по лазерному променю, так званому “приборканий промінь”, за кордоном позначається як SACLOS beam-riding.

Використання в бойовій частині трьох кінетичних вольфрамових субелементів, кожен з яких має свою осколкову бойову частину, збільшує ймовірність успішного ураження цілі противника.

Ростислав Демчук, журналіст, політичний оглядач, експерт у справах ЄС та НАТО, міжнародних відносин (https://www.facebook.com/rostyslav.demchuk)

Слава Україні і ЗСУ!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.

You cannot copy content of this page